Акції протесту проти "Карантину вихідного дня", місто Маріуполь

Населений пункт: Маріуполь

Адреса: Маріуполь

Додано: 2020-12-02 18:49:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Через посилення карантинних обмежень, введення "Карантину вихідного дня", під час якого заборонена діяльність підприємств громадського харчування, представники малого та середнього бізнесу вийшли на акцію протесту, з вимогами до представників влади всіх рівнів знаходити компромісні рішення.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Групою посередників мережі ГІСМАОВК був проведений аналіз ситуації та нормативно-правових актів щодо введення в Україні карантину “вихідного дня” протягом 2020-21 року.

Так, 11 листопада 2020 року Уряд запровадив карантин вихідного дня до 30 листопада 2020 року. А, також, протиепідемічні обмеження, які стосувалися помаранчевої зони карантину, які діяли для всіх регіонів України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 р. № 1100 “Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641”  , а саме: додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 постанови https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zapr-641 ,в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється:

1)приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

2)приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

3)приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4)приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;

провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень, тощо.


Через посилення карантинних обмежень та введення "Карантину вихідного дня" 11 листопада 2020 року у м. Маріуполь, власники закладів громадського харчування приєдналися до всеукраїнської акції проти карантину вихідного дня.

Так, 13 листопада 2020 року на брифінгу по епідемічної ситуації в місті, міський голова Вадим Бойченко позначив, що рішення в місті щодо карантину прийматимуться спільно з медиками та за результатами ТЕБ та НС.

Так, згідно з розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за №44 від 13.11.2020 року комісії по роботі з ліквідаціями наслідків надзвичайних ситуацій в місті Маріуполь в пункті 2 зазначено: "З урахуванням медичної та санітарно-епідемічної ситуації в місті Маріуполі штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій не вбачає підстав для введення додаткових посилень карантинних обмежень діяльності суб'єктів господарювання у вихідні дні.

Також, 14 листопада 2020 року на порталі https://ukraine.segodnya.ua/ukraine/karantin-vyhodnogo-dnya-kakie-goroda-boykotiruyut-reshenie-kabmina-1488971.html заступник міського голови Маріуполя Аркадій Мєшков заявив, що міська влада повністю підтримує тактику уряду по боротьбі з розповсюдженням COVID-19, проте передумов для посилення карантину в місті немає.

Проте, 13 листопада 2020 року на селекторній нараді з керівниками областей щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території УкраїниПрем'єр-міністр України Денис Шмигаль, зазначив, що «Рішення уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб'єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується виключно певного переліку суб'єктів господарювання, які є на території України міські голови міст не мають повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці» Посилання на виступ

Таким чином, Посередники ГІСМАОВК продовжують стежити за ситуацією та у випадку актуалізації питання будуть приймати участь у її врегулюванні

Слідкують:
1
1
18:49
225
RSS
Альона
11:05

Наразі через можливий повний локдаун на зимові свята, акції протестів ФОПів у місті продовжуються. 

Максим
14:10

ФОПи знов бастують, звинувачуючи мера міста в намаганнях «вбити» малий бізнес https://www.0629.com.ua/news/3165308/v-mariupole-m...

Максиме, повідомте будь-ласка, чи зазначені акції протесту відносяться до каратнтину вихідного дня? Якщо ні, то натисніть кнопку «Повідомити про конфлікт» та заповніть окрему форму по цьому питанню.

Завантаження...