Проблема якості питної води міста Маріуполь

Населений пункт: Маріуполь

Адреса: вулица Енгельса, 71

Додано: 2021-01-11 23:03:00

Статус: Вирішення призупинено

У соціальних мережах в період локдауну через КОВІД 19, масово почали ширити фейкові новини, що спричинили обговорення та паніку у населення міста. Соціальними мережами поширюють новини, що вода з крану заражена і її не можна вживати навіть для миття посуду. Дійсно, система водопостачання міста Маріуполь через обстріли водоводу Сіверський Донець- Донбас, стала частково наповнюватись зі Старого Криму, жорсткість якої досягала 22-25 мг-екв/дм3 та виявилась не питною. Але і вода з Сіверського Донця теж не відповідає ДСТУ. В цій воді велика наявність сульфатів та хлоридів. Від цього страждає шлунково-кишковий тракт та сечостатева система. Проблема якісної питної води доволі актуальна для міста Маріуполь.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Стежать:
1
1
23:03
292
RSS
Василь Пащук
13:11

Наразі Маріуполь започаткував реалізацію проекту, щодо реконструкції систем водопостачення та водовідведення. Перший етап проекту розпочнеться в липні-серпні 2020 року і буде реалізуватися інжиніринговою компанією BETEN INTERNATIONAL, що підготує техніко-економічне обґрунтування (термін виконання – 1 рік), а також розробить Генеральний план з удосконалення системи водопостачання та водовідведення міста до 2040 року. Етап проектування та будівництва заводу з виробництва питної води розпочнеться через рік, щоб запустити завод у роботу у 2023-2024 роках. Для реалізації цього етапу буде залучена компанія STEREAU, дочірня компанія групи SAUR, що спеціалізується на будівництві очисних споруд. http://umip.org.ua/ru/rekonstruktsiya-sistemy-vodosnabzheniya-i-vodootvedeniya-g-mariupolya/ www.kmu.gov.ua/news/franciya-ta-ukrayina-zapuskayut-proekt-shchodo-modernizaciyi-sistemi-pitnogo-vodopostachannya-u-misti-mariupol

Однаковий пост про отруєння води, окрім Маріуполя, були розповсюджені по всіх крупних містах Донецької області. Такі ж дописи з 15.01.2021 ширяться і в пабліках та групах соціальних мереж. По Донецькій області в мережі вже містяться коментарі представників влади та КП «Вода Донбасу». По Лунанській області на фейкову світлину відреагували тільки у ЛКСП «Лисичанскводоканалі».

https://www.facebook.com/pavlokyrylenko.donoda/pos...

https://v-variant.com.ua/v-bakhmute-y-maryupole-op...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=111904...

https://v-variant.com.ua/v-lysychanske-tozhe-oprov...

Марія Неруащенко
21:06

15.01.2021 КП Компанія «Вода Донбасу» спростувала чутки про погану якість води з водогону.За даними компанії у грудні 2020року було зафіксовано у воді каналу Сіверський Донець-Донбас збільшення концентрації амонію вище фонових значень. Епідемічна безпека питної води та залишок концентрації хлору контролюється на виході зі споруд фільтровальних станцій. Питна вода, що подається відповідає всім вимогам та нормативам. Присутність в питній воді незвичного запаху обумовлено зміною якості води в джерелі водопостачання за гідробіологічними показниками, що викликано погодними умовами — нехарактерним для зимового періоду підвищенням температурних значень. На всіх фільтрувальних станціях в якості додаткового окислювача органічної речовини на сьогодні застосовується перманганат калію, що в свою чергу може надавати питній воді додаткове забарвлення. В даний час фільтрувальні станції працюють з дотриманням технологічних режимів, застосовуючи реагенти відповідно до змін якості води в джерелі водопостачання — каналі Сіверський Донець-Донбас.

https://dnl.com.ua/news/ukhudshenie-kachestva-vody...

https://www.facebook.com/kompania.voda.donbassa/po...

Завантаження...