Передконфлікт мешканців Лисичанську з місцевою владою з приводу будівництва заводу по переробці сміття

Населений пункт: Лисичанськ

Адреса: вулиця Володимира Сосюры, 350

Додано: 2021-04-20 11:50:00

Статус: У процесі вирішення

Під час прес-конференції голова Луганської військово-цивільної адміністрації С. Гайдай анонсував плани на будівництво заводу по переробці сміття. Він розповів, що кошти для розробки проектної документації в обласному бюджеті є, але наразі ведеться пошук соінвесторів для будівництва. В соціальних мережах новина викликала гарячі дискусії серед мешканців Лисичанська та Сєвєродонецька. Частина дописувачів наголошували на необхідності будівництва заводу та його користь для екології регіону. Інші наголошували на тому, що це є «пусті обіцянки», обґрунтовуючи досвідом інших регіонів країни. Вони наголошували на тому, що в більш розвинутих областях не будують сміттєпереробні заводи, не зважаючи на їхню прибутковість. Але велика кількість мешканців громади Лисичанську обурені новиною. В мережі ширяться заклики до масових акцій протестів. Серед аргументації проти було виділено:

- Розташування поблизу населеного пункту

- Побоювання того, що в регіон будуть звозити сміття з усієї країни. Тим самим будуть збільшуватися сміттєві звалища і погіршаться екологічні та санітарні умови для проживання – збільшення щурів і т.п.

- Викиди та сморід від діяльності заводу, який буде наносити значної шкоди здоров’ю людей. Ці побоювання викликані значним рівнем недовіри до представників влади всіх рівнів. Наголошували на відсутності контролю за діяльністю існуючих хімічних, металургічних та інших заводів, які розташовані на території України, та встановленням і правильним використанням фільтрувальних установок. Також було акцентовано увагу на відсутності лінії для сортування сміття.

- Негативний досвід для мешканців районів поблизу існуючих заводів з переробки сміття. Було відмічено, що ці заводи «жахливо смердять».

Слід зазначити, що в коментарях в Фейсбуці спостерігаються конфліктні випади між мешканцями Сєвєродонецька та Лисичанська. Представники останнього наголошували на тому, щоб завод було побудовано в обласному центрі. На їхню думку це значно знизить кількість прихильників будівництва заводу.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Слідкують:
1
1
1
11:50
169
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...