Передконфлікт мешканців Лисичанську з місцевою владою з приводу будівництва заводу по переробці сміття

Населений пункт: Лисичанськ

Адреса: вулиця Володимира Сосюры, 350

Додано: 2021-04-20 12:50:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Під час прес-конференції голова Луганської військово-цивільної адміністрації С. Гайдай анонсував плани на будівництво заводу по переробці сміття. Він розповів, що кошти для розробки проектної документації в обласному бюджеті є, але наразі ведеться пошук соінвесторів для будівництва. В соціальних мережах новина викликала гарячі дискусії серед мешканців Лисичанська та Сєвєродонецька. Частина дописувачів наголошували на необхідності будівництва заводу та його користь для екології регіону. Інші наголошували на тому, що це є «пусті обіцянки», обґрунтовуючи досвідом інших регіонів країни. Вони наголошували на тому, що в більш розвинутих областях не будують сміттєпереробні заводи, не зважаючи на їхню прибутковість. Але велика кількість мешканців громади Лисичанську обурені новиною. В мережі ширяться заклики до масових акцій протестів. Серед аргументації проти було виділено:

- розташування поблизу населеного пункту;

- побоювання того, що в регіон будуть звозити сміття з усієї країни. Тим самим будуть збільшуватися сміттєві звалища і погіршаться екологічні та санітарні умови для проживання – збільшення щурів і т.п.;

- викиди та сморід від діяльності заводу, який буде наносити значної шкоди здоров’ю людей. Ці побоювання викликані значним рівнем недовіри до представників влади всіх рівнів. Наголошували на відсутності контролю за діяльністю існуючих хімічних, металургічних та інших заводів, які розташовані на території України, та встановленням і правильним використанням фільтрувальних установок. Також було акцентовано увагу на відсутності лінії для сортування сміття;

- негативний досвід для мешканців районів поблизу існуючих заводів з переробки сміття. Було відмічено, що ці заводи «жахливо смердять».

Слід зазначити, що в коментарях в Фейсбуці спостерігаються конфліктні випади між мешканцями Сєвєродонецька та Лисичанська. Представники останнього наголошували на тому, щоб завод було побудовано в обласному центрі. На їхню думку це значно знизить кількість прихильників будівництва заводу.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Під час діалогової зустрічі посередників ГІСМАОВК з керівництвом Управління житлово-комунального господарства Лисичанської міської ВЦА, та представниками комунальних підприємств м. Лисичанськ, що відбулась 03 вересня 2021 року, обговорили ситуацію щодо предконфлікту мешканців Лисичанську з місцевою владою з приводу будівництва заводу по переробці сміття

В ході зустрічі, представниками місцевої влади, було зазначено, що відповідно до розробленої моделі розвитку Лисичанська, ця зона визначена як територія промислових і виробничих підприємств, територія кар'єрів. Дане питання знаходиться лише на стадії оцінці впливу на довкілля. Також було зазначено, що від мешканців міста, на адресу місцевої влади м. Лисичанська, стосовно цього питання, офіційних скарг не надходило. Детальна інформація щодо цієї ділянки міститься в повідомленні щодо планової діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Питання будівництва заводу, на даний момент, знаходиться лише на стадії розгляду і ще не було офіційних заяв щодо строків початку будівництва. Існує лише анонс планів на будівництво та попередня інформація стосовно варіантів розташування майбутнього будівництва заводу, які відповідають всім необхідним вимогам. Також був поставлений акцент на тому, що від населення на адрес місцевої влади м. Лисичанська, стосовно цього питання, не надходило безпосередніх офіційних скарг ні в якій формі. І в разі появи офіційної інформації, щодо будівництва заводу по переробці сміття, вона буде одразу висвітлена на сайті Лисичанської ВЦА.

Також, було з’ясовано, що наразі конфлікту з місцевим населенням в цьому питання немає. Адміністрація міста зазначила, що контролює надходження нової інформації з будівництва заводу та, в разі її надходження, населення буде мати можливість дізнається про це з офіційного сайту Лисичанської ВЦА.

Слідкують:
1
1
1
12:50
249
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...