Занепокоєність можливим закриттям жіночої консультації № 1

Населений пункт: Сєвєродонецьк

Адреса: вулиця Автомобільна, 7

Додано: 2021-02-10 08:15:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

28.01.2021 активістка Ю. Чехута розмістила допис на своїй сторінці в Фейсбуці з закликом до жінок про необхідність відстоювати жіночу консультацію No1. Наприкінці січня лікарі консультації No1 почали натякати своїм пацієнткам про те, що найближчим часом консультацію будуть або закривати, або переносити до жіночої консультації No2. Слід зазначити, що Жіноча консультація No2 знаходиться в іншій частині міста. В грудні 2020 року жіночу консультацію No1 вже намагались перенести на Смєтаніна, 5. Але завдяки широкому розголосу та старанням активісток і депутатів міської ради не тільки зупинили цей процес, але і були виділені кошти на частковий ремонт приміщення. Наразі консультація знаходиться в зручному місці, має досить просторе приміщення, щоб уникати скупчення пацієнтів. Що є особливо важливим для дотримання карантинних норм. Зазначалось, що установа обслуговує не тільки жінок, що мешкають в цьому районі міста, але і пацієнток з району.

З телевізійного сюжету, де обговорювали ситуацію, стало відомо:

1. Лікарі не можуть відверто говорити про майбутні зміни та не мають чіткого уявлення про те, як вони будуть працювати та чи взагалі будуть збережені робочі місця. Активістки повідомляють, що на працівників чиниться тиск з боку керівництва та влади.

2. На запити до ВЦА 8 лютого надійшло пояснення з текстом – «станом на 04,02,2021 не планується ніяких заходів щодо жіночої консультації». Активістки називають це відпискою.

3. Ще не отримано офіційних відповідей на запити до голови ВЦА Луганської області та народних депутатів.

4. Генеральний директор НКП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Р. Водяник надав коментар журналістам про те, що хвилювання громадськості не мають підґрунтя. Тих, хто поширює новину про закриття консультації звинуватив в намірі розхитати ситуацію в громаді. Також Р. Водяник наголосив, що було надано відповіді на всі запити та проведено зустріч з працівниками установи. На цій зустрічі він заспокоїв лікарів та розвопів, що не будуть вживатися будь-які заходи до квітня. Але журналісти звернулись до представників консультації і отримали відповідь, що директор найближчим часом не зустрічався з ними.

5. З квітня будуть впроваджені наступні кроки медичної реформи та проведена оптимізація. Як вважають активістки тоді вже нічого не можна буде зробити. Але на сьогодні вони готові підготуватися і не допустити закриття чи переносу жіночої консультації з пр. Космонавтів, 9.

Активістки чекають на відповіді від віх, кому надсилали запити, а тоді будуть планувати дії по боротьбі за жіночу консультацію.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

20 липня 2021 року, в онлайн форматі, відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками Сєвєродонецької міської військово - цивільної адміністрації. Під час цієї зустрічі було обговорено питання закриття жіночої консультації № 1 міського перинатального центру КНП «Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради за адресою: місто Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, 9 (далі - жіноча консультація №1). Це питання порушувалось ще у 2020 році. Так, у січні 2020 року для зняття соціальної напруги довкола цього питання було створено тимчасову депутатську комісію Сєвєродонецької міської ради, яка, за підсумками роботи, враховуючи численні звернення мешканок Сєвєродонецька, прийняла рішення про збереження функціонування жіночої консультації, як структурного підрозділу

КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» за вищезгаданою адресою.


Під час діалогової зустрічі 20 липня 2021 року посередниками ГІСМАОВК було обговорено зазначену ситуацію та отримано підтверджену інформацію про сталу роботу жіночої консультації № 1м. Сєвєродонецьк та вирішення ситуації на день проведення діалогу.

Слідкують:
1
08:15
136
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...