Неможливість постраждавших від пожеж мешканців с. Сиротино відновити оселі до наступу морозів

Населений пункт: Сєвєродонецьк

Адреса: Сиротине, вулиця Молодіжна

Додано: 2020-12-03 20:50:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Компенсация от государства за полностью разрушенное жилье была переведена пострадавшим недавно. Суммы в 300 тыс. грн не хватает для строительства даже небольшого дома, отмечают жители села. Причина - повышение цен на стройматериалы и оплаты работ строительным бригадам. Также возмущение населения вызывает то, что подводить газ к дому приходится за личные средства (рассказала хозяйка одного из восстановленных домов). Государственные органы не могут оказать помощь и повлиять на изменение механизма подключения к газовой сети, а только рекомендуют сохранять чеки. Со слов представителей жителей села представители власти говорят - "может быть кто-то компенсирует". Помощь оказывают волонтеры и международные организации (стройматериалы, одежда, продукты питания, предметы бытовой утвари и техники). Красный крест под список выдавал населению "буржуйки", для того чтобы временно решить вопрос с отоплением.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

20 липня 2021 року, в онлайн форматі, відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками Сєвєродонецької міської військово - цивільної адміністрації. На зустрічі обговорили проблемні ситуації, міста Сєвєродонецьк, які було мепінговано на платформі ГІСМАОВК. 
Під час обговорення окрема увага була приділена питанню стосовно проблем мешканців села Сиротино, які виникли внаслідок минулорічних пожеж та зазначено, що станом на сьогодні, більшу частину питань вже вирішено, по іншим триває активна робота. Мешканцям надається допомога в межах компетенцiї мiсцевого органу влади та дана ситуація знаходиться на особистому контролі Керівника Сєвєродонецької міської ВЦА – Стрюка Олександра Сергійовича. Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк та його заступник Тетяна Верховська у червні 2021 провели зустріч з мешканцями Сиротино. Крім того, в липні 2021 року, додатково, за рахунок місцевого бюджету, було виділено кошти на перевезення дітей селища Сиротине, яке постраждало внаслідок пожеж, на оздоровлення та відпочинок до селища Білі Ослави Івано-Франківської області у сумі 100000 грн.

Крім того, Верховною Радою України на засіданні 03 липня 2021 року було ухвалено Постанову "Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області та дій/бездіяльності Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної державної адміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру". Верховна Рада постановила звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією:

  • невідкладно розробити та затвердити Порядок надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації;
  • розробити і подати у 2021 році на розгляд до Верховної Ради проект Закону України щодо порядку відшкодування матеріальних збитків постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій;
  • розглянути доцільність підпорядкування Державної служби України з надзвичайних ситуацій безпосередньо Прем’єр-міністру України або реорганізації цієї Служби у окреме міністерство;
  • передбачити виділення коштів на встановлення та забезпечення функціонування в Луганській області автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій;
  • перевірити дотримання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року №733 на території інших областей України та вжити заходів щодо фінансування автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій в усіх населених пунктах України.

Окрім того, доручено Голові Верховної Ради невідкладно направити Звіт Комісії Президенту України, Кабінету Міністрів, Офісу Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Національній поліції України, Міністерству внутрішніх справ, Державному бюро розслідувань з метою перевірки викладеної у ньому інформації та, за наявності підстав, вжиття зазначеними органами передбачених законом заходів реагування.
Текст постанови за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1529-20#Text та повідомлення ВРУ за посиланням https://www.rada.gov.ua/news/Povidomlennya/209524.html

Отже, зазначена ситуація продовжує знаходиться на контролі у посередників ГІСМАОВК.

Слідкують:
1
20:50
92
RSS

Люди, які постраждали від пожеж восени, розчаровуються у владі та діяльності ТСК з питань вивчення причин, наслідків масштабних пожеж в Луганській області. Про це кажуть депутати на одній з сесій ТСК, та виказують занепокоєння в тому, що мешканці Луганщини звинуватять їх у буздіяльності. 

https://www.facebook.com/watch/live/?v=42679499732...

Також варто зазначити, що під час візиту зазначалось, що «що потерпілі від пожеж й досі мають безліч невирішених проблем та потребують більшої уваги та допомоги з боку місцевої влади».

https://www.facebook.com/groups/137946383535337/pe...

Верховна Рада України на засіданні ухвалила постанову про звіт Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області. У висновках звіту ТСК було зазначено, що «у 2020 році здійснення виплат постраждалим особам і з боку місцевих органів влади, і з боку Луганської обласної державної адміністрації – Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було організовано незадовільно».

Серед іншого було запропоновано «звернутися до КМУ з пропозицією невідкладно розробити та затвердити Порядок надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації», а також звернутися до президента та КМУ з пропозицією ініціювати звільнення з займаних посад керівника Луганської обласної ВЦА С. Гайдая та керівника ВЦА м. Сєвєродонецьк О. Стрюка.

https://www.unn.com.ua/uk/news/1931336-rada-priyny...

Завантаження...