Неможливість постраждавших від пожеж мешканців с. Сиротино відновити оселі до наступу морозів

Населений пункт: Сєвєродонецьк

Адреса: Сиротине, вулиця Молодіжна

Додано: 2020-12-03 20:50:00

Статус: Актуально

Компенсация от государства за полностью разрушенное жилье была переведена пострадавшим недавно. Суммы в 300 тыс. грн не хватает для строительства даже небольшого дома, отмечают жители села. Причина - повышение цен на стройматериалы и оплаты работ строительным бригадам. Также возмущение населения вызывает то, что подводить газ к дому приходится за личные средства (рассказала хозяйка одного из восстановленных домов). Государственные органы не могут оказать помощь и повлиять на изменение механизма подключения к газовой сети, а только рекомендуют сохранять чеки. Со слов представителей жителей села представители власти говорят - "может быть кто-то компенсирует". Помощь оказывают волонтеры и международные организации (стройматериалы, одежда, продукты питания, предметы бытовой утвари и техники). Красный крест под список выдавал населению "буржуйки", для того чтобы временно решить вопрос с отоплением.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Слідкують:
1
20:50
43
RSS

Люди, які постраждали від пожеж восени, розчаровуються у владі та діяльності ТСК з питань вивчення причин, наслідків масштабних пожеж в Луганській області. Про це кажуть депутати на одній з сесій ТСК, та виказують занепокоєння в тому, що мешканці Луганщини звинуватять їх у буздіяльності. 

https://www.facebook.com/watch/live/?v=42679499732...

Також варто зазначити, що під час візиту зазначалось, що «що потерпілі від пожеж й досі мають безліч невирішених проблем та потребують більшої уваги та допомоги з боку місцевої влади».

https://www.facebook.com/groups/137946383535337/pe...

Верховна Рада України на засіданні ухвалила постанову про звіт Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області. У висновках звіту ТСК було зазначено, що «у 2020 році здійснення виплат постраждалим особам і з боку місцевих органів влади, і з боку Луганської обласної державної адміністрації – Луганської обласної військово-цивільної адміністрації було організовано незадовільно».

Серед іншого було запропоновано «звернутися до КМУ з пропозицією невідкладно розробити та затвердити Порядок надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації», а також звернутися до президента та КМУ з пропозицією ініціювати звільнення з займаних посад керівника Луганської обласної ВЦА С. Гайдая та керівника ВЦА м. Сєвєродонецьк О. Стрюка.

https://www.unn.com.ua/uk/news/1931336-rada-priyny...

Завантаження...