Необхідність обрання нового постачальника газу в короткий термін

Населений пункт: Краматорськ

Адреса: вулиця Дружби, 19

Додано: 2021-01-29 16:15:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

Необхідність обрання нового постачальника газу в короткий термін на початку опалювального сезону без попередження мешканців Донецької області. 

1.Компанія Донецькоблгаз своєчасно не повідомила про відсутність закупівель газу для мншканців Донецької області.

2.Відсутність інформації щодо процедури зміни постачальника газу.

3.Відсутність у мешканців необхідного пакету документів для здійснення зміни постачальника газу.

4.Неможливість оперативної роботи працівників міськгазів з населенням з причини карантину на COVID-19.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

23 червня 2021 року відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками профільних управлінь Краматорської міської ради. На зустрічі обговорили проблемні питання та існуючі конфлікти міста Краматорськ, які мепінговані на ГІСМАОВК.

Так, Відповідно до норм чинного законодавства, усім побутовим споживачам необхідно укласти договір на постачання природного газу з постачальником. Постачальник обирається споживачем самостійно, на власний розсуд, незалежно від місця знаходження даного постачальника на території України. На офіційному сайті Краматорської міської ради наведено детальну інформацію про порядок переходу та подання документів для переходу до нового постачальника газу https://krm.gov.ua/yak-perejty-do-novogo-postachalnyka-gazu .

На офіційному сайті Краматорської міської ради надана інформація, а саме алгоритм про те, як перейти до нового постачальника газу:

1. Обрати нового постачальника газу, наприклад, скориставшись сервісом Газотека: gasoteka.ua-energy.org.Отримати відповіді на найбільш поширені запитання щодо зміни постачальника можна в консультаційному онлайн-центрі ГазПравда: gazpravda.com.ua. Перевірити, чи компанія має право на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Для цього слід зайти за посиланням, потім вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП» та натиснути на нього. Опісля файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп’ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «статус ліцензії» перевірити її чинність. Загалом ліцензії на торгівлю газом в Україні мають понад 500 компаній, проте не всі з них уже створили необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами.

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так й надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку. Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику наступні докумети: документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.


Як зазначалося вище, 23 червня 2021 року організована діалогова зустріч посередниками ГІСМАОВК з представниками профільних управлінь Краматорської міської ради, а саме представниками Управління житлово-комунального господарства Краматорської міської ради. Під час зустрічі представник Управління житлово-комунального господарства Краматорської міської рад пояснила, що ця необхідність продиктована зміною законодавства на ринку газопостачання в зв’язку з вільним ринком газу. Органами влади, представниками Нафтогазу України та Yasno проведена велика роз’яснювальна робота на чисельні запити мешканців. Інформація про порядок зміни постачальника газу розміщувалась на офіційному сайті Краматорської міської ради та дублювалась на сторінці Faceboоk. Управління житлово-комунального господарства надало посилання на публікації щодо зміни постачальника газу, які було розміщено на офіційному сайті Краматорської міської ради, а саме:

Управління житлово-комунального господарства Краматорської міської ради надані посилання на публікації щодо інформування мешканців про порядок зміни постачальника газу, які розміщено на офіційному сайті Краматорської міської ради:

https://krm.gov.ua/informatsijne-povidomlennya-dlya-pobutovyh-spozhyvachiv-kramatorskogo-ugg-pat-donetskoblgaz-shhodo-mozhlyvosti-zminy-postachalnyka-pryrodnogo-gazu-z-1-lypnya-2020-roku/

https://krm.gov.ua/zrazky-zapovnennya-zayavy-pryyednannya-do-umov-dogovoru-postachannya-pryrodnogo-gazu-pobutovym-spozhyvacham/

https://krm.gov.ua/yak-perejty-do-novogo-postachalnyka-gazu/

https://krm.gov.ua/otrymuvachi-zhytlovyh-subsydij-ta-pilg-na-zhytlovo-komunalni-poslugy-u-kramatorsku-povynni-povidomyty-pro-zminu-postachalnyka-pryrodnogo-gazu/

https://krm.gov.ua/otrymuvachi-zhytlovyh-subsydij-ta-pilg-na-zhytlovo-komunalni-poslugy-povidomte-pro-zminu-postachalnyka-pryrodnogo-gazu/

https://krm.gov.ua/informatsijne-povidomlennya-shhodo-vilnogo-vyboru-postachalnyka-gazu/

https://krm.gov.ua/yak-spozhyvachu-gazu-vybraty-postachalnyka-blakytnogo-palyva/

Отже, зазначена ситуація продовжує знаходиться на контролі у посередників ГІСМАОВК

Стежать:
1
1
16:15
424
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...