Проблема стихійної торгівлі міста Краматорськ

Населений пункт: Краматорськ

Адреса: вулиця Паркова, 71

Додано: 2021-04-10 16:30:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

На сайті місцевих електронних петицій було створено звернення щодо стихійної торгівлі на прилеглій до ринків території. Проблема полягає в тому, що люди, які торгують на невстановлених для цього місцях, не ведуть підприємницької діяльності, не мають відповідного санітарного дозволу на товар, за який продавці не несуть відповідальності, що може погано вплинути на здоров'я покупців. Також це призводить до погіршення стану вулиць, бруду та антисанітарії.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

23 червня 2021 року відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками профільних управлінь Краматорської міської ради. На зустрічі обговорили проблемні питання та існуючі конфлікти міста Краматорськ, які мепінговані на ГІСМАОВК. 


На сайті місцевих електронних петицій було створено звернення щодо стихійної торгівлі на прилеглій до ринків території. Проблема полягає в тому, що люди, які торгують на невстановлених для цього місцях, не ведуть підприємницької діяльності, не мають відповідного санітарного дозволу на товар, за який продавці не несуть відповідальності, що може погано вплинути на здоров'я покупців. Також це призводить до погіршення стану вулиць, бруду та антисанітарії.

Відповідно до Законів України «Про національну поліцію» та «Про місцеве самоврядування в Україні» недопущення торгівлі у невстановлених місцях відноситься до компетенції органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування. Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «Торгівля з рук у невстановлених місцях», і ст. 164 цього ж Кодексу - «Порушення правил підприємницької діяльності».

Статтею 221 КУпАП визначено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 156, 160, 164 КУпАП, на підставі протоколів про правопорушення, які відповідно до статті 255 КУпАП мають право складати:

1) уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ;

2) посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі. Відповідно до законодавства України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу. Розміщення даних об’єктів та введення їх в експлуатацію погоджується з відповідними контролюючими організаціями. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість та безпеку. Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Краматорська містка рада на місцевому рівні приймає відповідні документи для врегулювання цього питання (розпорядження міського голови від 20.05.2019 № 34р), та проводить робочі наради з питань функціонування стихійних ринків.

31.03.2021. під керуванням заступника міського голови Краматорська Валерія Радченка відбулась робоча нарада з питань функціонування стихійних ринків https://krm.gov.ua/v-kramatorsku-tryvaye-robota-po-navedennyu-poryadku-bilya-tsentralnogo-rynku/

Під час робочої наради прийнято рішення створити рейдову групу для наведення порядку біля центрального ринку на вулицях Паркова та М.Приймаченко. До групи увійшли представники поліції, відділу комунального господарства, відділу споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики. Їх задача проводити роз’яснювальну роботу та виявляти порушників адміністративного законодавства.
Крім того, Заступником міської голови було опубліковано відповідь на петицію змістом якої сказано, що підготовлено проект рішення Краматорської міської ради «Про розгляд підтриманої Кушнєрова В.В. щодо ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі на території Краматорської територіальної громади, та попередньо буде розглянуто на засіданнях виконавчого комітету та сесії Краматорської міської ради.

petition.e-dem.ua/Content/Docs/kramatorsk/1297-%D0%B2%D1%96%D0%B4.%D0%9A%D0%9E-1724-4-7_1310.PDF

Отже, зазначена ситуація продовжує знаходиться на контролі у посередників ГІСМАОВК

Стежать:
1
1
1
16:30
329
RSS
Олександр
23:02

Заступником міської голови було опубліковано відповідь на петицію змістом якої сказано, що підготовлено проект рішення Краматорської міської ради «Про розгляд підтриманої Кушнєрова В.В. щодо ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі на території Краматорської територіальної громади, та попередньо буде розглянуто на засіданнях виконавчого комітету та сесії Краматорської міської ради.

petition.e-dem.ua/Content/Docs/kramatorsk/1297-%D0%B2%D1%96%D0%B4.%D0%9A%D0%9E-1724-4-7_1310.PDF

"… отже, зазначена ситуація продовжує знаходиться на контролі у посередників ГІСМАОВК..."  Можливо хтось має актуальну інформацію, на теперішний час, щодо цього питання?

Завантаження...