Закриття шкіл Новоайдарської громади через невідповідне протипожежне оснащення

Населений пункт: Новоайдар

Адреса: вулиця Незалежності, 4

Додано: 2021-06-10 10:10:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

В 2020 році Новоайдарський район двічі потерпав від масштабних пожеж. Під час цих пожеж зіткнулись з проблемою відсутності джерел зовнішнього протипожежного водопостачання для заправки машин рятувальників водою. В цьому ж році працівниками ДСНС проведені перевірки внаслідок чого виявлено ряд порушень пожежної безпеки в навчальних закладах громади. Вже в 2020 році на протидію пожежам в навчальних закладах за кошти місцевого бюджету були проведені роботи по облаштуванню шкіл пожежною сигналізацією, оброблені чердаки приміщень, закуплені вогнегасники. Сума витрат склала майже 7 млн.грн. Наряду з проведеними роботами до цього часу зостається відкрите питання щодо облаштування шкіл джерелами зовнішнього протипожежного водопостачання.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

19 серпня 2021 року відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками Новоайдарської селищної територіальної громади

Під час зустрічі представниками місцевої влади та громадськості було зазначено, що проблема стоїть гостро, є перелік шкіл які закриті рішенням суду після перевірок ДСНС, загалом це десять шкіл району. Наразі проведено заходи та усунуто основну кількість порушень протипожежної безпеки, які виявлені при перевірці ДСНС. Ведуться постійні переговори щодо усунення порушень та можливості відкриття шкіл з представниками місцевої ДСНС.

Наразі відкрите питання з забезпеченням закладів освіти зовнішніми резервуарами з водою, або встановленням гідрантів та наявністю в них тиску, що не можливо виконати через відсутність тиску в мережі водопостачання та необхідності її модернізації. Встановлення зовнішніх резервуарів це дороговартісний та довготривалий процес. Була пропозиція від місцевої влади зробити пірс на березі річки для забору води, на що не погодилась ДСНС. Питання потрібно вирішувати, але на це потрібно 3-5 років. На даний час громадою за власні кошти встановлено в закладах освіти протипожежні сигналізації, зроблено просочення дахів будівель, встановлено громовідводи, закуплено протигази та ін. Є підтримка з боку місцевих фермерів у вирішенні цього питання.

Селищною радою була ініційована пропозиція щодо створення робочої групи з участю представників ДСНС для написання програми щодо усунення недоліків, але не було отримано згоди від іншої сторони. На сесії Новоайдарської селищної ради було прийнято Програму забезпечення пожежної безпеки на території Новоайдарської селищної територіальної громади на 2021-2024 роки.

В рамках роботи мережі посередників ГІСМАОВК, за підсумками діалогової зустрічі яка відбулась 19 серпня 2021 року в Новоайдарі, було продовжено співпрацю з уповноваженими представниками Новоайдарської селищної територіальної громади для пошуку можливих шляхів вирішення щодо закриття шкіл Новоайдарської громади через невідповідне протипожежне оснащення.

На робочих зустрічах було опрацьовано питання та надано експертну допомогу в рамках роботи мережі посередників ГІСМАОВК, відповідно протоколу проведеного діалогового заходу від 19 серпня 2021 року,а саме:

  • Опрацьовано питання щодо залучення міжнародних організацій для вирішення питань пожежної безпеки в закладах освіти Новоайдарської громади, відповідно до чого з’ясовано, що спеціалісти Новоайдарської селищної територіальної громади вже мають досвід участі у грантових конкурсах та успішно втілюють реалізацію грантових проектів в громаді. Проте для вирішення питання придбання оснащення в частині усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної небезпеки потребує значного обсягу фінансування, яке не передбачено існуючими грантовими конкурсами. Мова йде про декілька мільйонів гривень. Відповідно до чого вирішили продовжити подальшу співпрацю в написанні листів про допомогу на міжнародні організації на 2022 рік.
  • Обговорено та надано консультативно-експертну допомогу з узагальнення судової практики по справам щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), до загальноосвітніх шкіл, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у вигляді зупинення та заборони експлуатації будівель, пов'язаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної небезпеки, та справам по яким було досягнуто висновків, що існуючі порушення не є підставою для застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення та заборони експлуатації будівель.

Надана консультативно-експертна допомога з узагальнення судової практики по справам щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), до загальноосвітніх шкіл, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, у вигляді зупинення та заборони експлуатації будівель, пов'язаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної небезпеки, та справам по яким було досягнуто висновків, що існуючі порушення не є підставою для застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення та заборони експлуатації будівель з відповідними роз'ясненнями застосування норм законів та позицій Верховного суду дала можливість представникам Новоайдарської громади провести конструктивний діалог з представниками ДСНС та відкрити школи 1 вересня 2021 року.

Слідкують:
1
1
1
10:10
369
RSS
23:55

Проблема всеукраинского масштаба, необходимо решать конфликт на уровне центральной власти. Из личного наблюдения могу сказать, что даже если разрабатываются программы пожарной безопасностью в областных администрациях, в большинстве громад не владеют такой информацией. 

Завантаження...