Проблема вивозу та утилізації сміття в Новоайдарській громаді

Населений пункт: Новоайдар

Адреса: вулиця Незалежності, 20

Додано: 2021-05-03 10:45:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Незадовільна екологічна ситуація в Новоайдарській громаді через велику кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, випалювання сухостою, листя, вирубку дерев. Причиною конфлікту є те, що населення з одного боку не хоче платить кошти за вивезення сміття від своїх домівок, що в свою чергу наштовхує їх на підпали (лисття), внаслідок чого вииникають пожежі. Комунальне підприємство має застарілу техніку для вивезення сміття, яка ламається та не встигає вивозити сміття від багатоповерхівок. Мешканці громади не хочуть сортувати сміття, компстувати органічні відходи. Влада через відсутність коштів на зазначені проблеми не може нічого хробити. В свою чергу населення громади постійно потерпає від димових завіс, як восени так і навесні.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

19 серпня 2021 року відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками Новоайдарської селищної територіальної громади.

Під час зустрічі представниками влади було зазначено, що у зв’язку зі зміною адміністративно територіального устрою до Новоайдарської селищної територіальної громади доєдналось кілька сіл, із їх мешканцями не укладено договорів на вивіз твердих побутових відходів, з цього приводу роз’яснювальну роботу серед мешканців ведуть старости сіл та були роздруковані листівки для місцевого населення. В СКП Новоайдарський є контейнерний парк, контейнерні площадки встановлюються в густо населених районах з багатоквартирними будинками. Здебільшого вивіз ТПВ в приватному секторі відбувається забором сміттєвих пакетів від домоволодінь мешканців згідно графіку. Комунальну техніку оновлено. На громаду є один полігон ТПВ і цього року по проектній завантаженості завершується його наповненість, ведуться роботи щодо нового полігону і це все враховано та прописано в стратегії розвитку громади. Питання поступово вирішується і не є актуальним.

Представниками громадськості було наголошено, що проблеми з вивозом сміття в Новоайдарі немає. Вивіз сміття відбувається вчасно та за графіком. Все це залежить від особистої відповідальності громадян.

Додатково, для уникнення в майбутньому проблемних питань із вивозом та утилізацією відходів, Новоайдарською селищною територіальною громадою, розроблено стратегічну програму соціально-економічного розвитку для вирішення питань громади, в якій, у тому числі, передбачено будівництво полігону твердих побутових відходів другої черги для вирішення питання з вивозу та утилізації сміття в Новоайдарській громаді.


Слідкують:
1
1
10:45
194
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...