Конфлікт між КЗ Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Торецької ВЦА та землеустроєм, щодо виділення прилеглої території

Населений пункт: Торецьк

Адреса: Торецьк, вулиця Ринкова

Додано: 2021-07-19 22:32:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

КЗ Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Торецької ВЦА розташований у будівлі колишнього гуртожитку, має ільше 70 постійних мешканцв та по факту являється інтернатом. Будівля має прилеглу територію, але вона не на балансі КЗ. Під час моніторингового візиту, керівниця закладу зазначила, що літні люди, які проживають у даному закладу систематично підвергаються булінгу та вандальній поведінці з боку мешканців сусідніх будівель (обкидують камінням, руйнують облаштовані закладом клумби з квітами, тощо), то ж вони хотіли б отримати на баланс прилеглу до будівлі територію, задля встановлення паркану з входом, а також для облаштування на території зони відпочинку для клієнтів закладу. Дана ініціатива була підтримана Торецької ВЦА, але землеустрій відмовляється виділяти прилеглу територію.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Посередниками ГІСМАОВК під час роботи над конфліктом проаналізовані відкриті джерела інформації щодо стану прилеглої території Комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області, вивчена історія питання, проаналізовано правові аспекти переоформлення земельної ділянки та проведена комунікація з усіма учасниками конфлікту стосовно залучення до діалогу.

03.09.2021 року посередниками організовано діалоговий захід: «Обговорення ситуації стосовно прилеглої території Комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області» у м.Торецьк. Гендерний аспект: присутні 10 осіб, з них 1 – чоловік та 9 – жінок. Учасниками діалогу стали: Комунальний заклад «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області, представники профільних управлінь Торецької міської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району Донецької області.

Під час проведення діалогової зустрічі: представник Комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області» звернула увагу, що оформлення прилеглої території потрібно для вирішення питання безпеки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, комфорту та організації прогулянок. Сторони проаналізували та визначились з кроками щодо оформлення земельної ділянки та подальшого плану встановлення огорожі. Уповноважені представники профільних управлінь Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області погодились з необхідністю переоформлення земельної ділянки та надали допомогу у аналізі відповідних документів. Також сторони обговорили інші актуальні потреби закладу та осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, можливість співпраці та долучення до їх вирішення посередників ГІСМАОВК та Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Після проведення діалогової зустрічі, проаналізовано додатково надані документи та встановлено, що право постійного користування земельною ділянкою (прилеглою територією) належить Управлінню соціального захисту населення Торецької міської ВЦА. Того ж дня, спільно, після встановлення факту приналежності земельної ділянки, підготовлено та подано дві заяви: лист від 03.09.2021 року від Управління соціального захисту населення Торецької міської ВЦА про припинення права на постійне користування; лист від 03.09.2021 року КЗ про надання права на постійне користування земельною ділянкою на адресу Керівника Торецької міської ВЦА. 27.09.2021 року прийнято Розпорядження керівника Торецької міської ВЦА №294р про надання земельної ділянки комунальної власності у постійне користування КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області; налагоджена співпраця та комунікація між керівництвом КЗ, представниками Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області та керівництвом відділу містобудування, архітектури та земельних відносин Торецької міської ВЦА. У результаті співпраці, земельна ділянка оформлена на праві постійного користування та зареєстрована за КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області 02.11.2021, що підтверджується Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна 2467482414020. Також за участю посередників ГІСМАОВК залучено місцевого фізичну особу-підприємця, який прорахував кошторисну документацію для встановлення огорожі прилеглої території.

Посередниками ГІСМАОВК плануються та рекомендуються наступні кроки для подальшого вирішення конфлікту: спільний пошук варіантів фінансування комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Торецької міської ВЦА Бахмутського району Донецької області для встановлення огорожі на земельній ділянці (прилеглій території); проведення діалогу чи громадського обговорення з молоддю та мешканцями мікрорайону з метою визначення потреб та налагодження комунікації із сусідами та сприянню соціальній єдності громади.

Станом на 01.01.2022 – документи щодо права власності оформлені, огорожа порахована, отримані персональні консультації та рекомендації від представниці ПРООН (Ганна Борова) щодо розробки проектів на поточні грантові конкурси, участі в Робочій групі з питано соціальної згуртованості та безпеки (що працює при Торецькій ОТГ з міжнародними організаціями) і погодження всіх ініціатив щодо допомоги Терцентру з членами цієї робочої групи. А також організації спільної роботи щодо вирішення проблем цієї установи.

Стежать:
1
1
1
1
1
22:32
411
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...