Проблема безпритульних тварин м. Запоріжжя

Населений пункт: Запоріжжя

Адреса: 23Б, 23B

Додано: 2021-08-02 13:17:00

Статус: Вирішення призупинено

В м. Запоріжжя досить гостро стоїть питання з безпритульними тваринами. Непоодиноко вони сбиваються в зграї та ведуть себе агресивно. Ще більше ситуація небезпечна тим, що мешканці міста підкармлюють безпритульних тварин біля житлових будинків. Неодноразово в Шевченківському районі м. Запоріжжя я власне ставала свідком того, як безпритульні собаки, яких годують мешканці багатоповерхівок, знаходять притулок на дитячих майданчиках та шкільних дворах. Керівники ОСМД та керівництво освітніх закладів повідомляють про те, що звертаються за допомогою до міської влади. Ще більше загострилась ситуація в Шевченківському районі Запоріжжя 02.08.2021 року. Безпритульні тварини, яких підкормлював мешканець багатоповерхівки біля свого гаражу, напали на жінку з домшньою собакою. Собаки прокусили бедерну артерію жінки. В наслідок цього вона скінчалась на місці. Швидка допомога, що приїхала на виклик, констатувала смерть від значної втрати крові. Як пишуть в соціальних мережах свідки подій, жінка звернулась по допомогу саме до того чоловіка, який є свого роду власником собак. Але він відмовився допомогати. Саме він викликав швидку, коли собаки напали вже на жінку. В соціальних мережах подія викликали обурення. Сусіди потерпілої збирають підписи-звернення до міської адміністрації та написали заяву до поліції. Також слід зазначити, що зоозахисники та частина з тих, хто є сусідами жінки повідомляють про те, що вона часто гуляла біля місця скупчення безпритульних тварин та її домашній улюбленець провокував собак. Жінка ж, захищаючи свого питомця, неодноразово кидала каміння в безпритульних собак. Зооволонтерка Інна Позднякова в інтервью місецвому інтернет-виданню повідомляє, що прроблема стоїть дуже гостро. Вона наголошує на тому, що волонтери не мають коштів та змоги допомогати прибрати безпритульних тварин з вулиць. При цьому волонтерка наголошує, що досить часто їм телефонують поліцейські з проханням забрати в притулок безпритульних тварин на яких надійшла заява. Жінка обурюється бездіяльністю міської влади та наголошує на тому, що в статуті міста є пункти відносно вилову агресивних собак, але вони не виконуються. Одним з вирішень проблемної ситуації вбачає створення в місті Центру поводження з тваринами.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Слідкують:
1
13:17
266
RSS

Проблема актуальна також і для Мелітополя. Місцеві жителі скаржаться, що зграї бездомних собак душать котів та заважають спати вночі https://t.me/melitopolgram/7101

Проте, з 1 вересня в Мелітополі розпочав свою роботу центр підтримки тварин для їх тимчасового утримання. Є надія, що робота центру допоможе  змінити ситуацію в місті та дасть поштовх для розвитку подібних центрів по всій області

Зоозахисники міста Запоріжжя спільно із заступниками міського голови провели спільну нараду, на якої обговорили зміни, які необхідно внести до «Програми поводження з тваринами у м. Запоріжжя на період 2017 -2022 роки» та розробили початковий алгоритм подальших дій.

Процес комунікації та взаємодії влади та громадськості задля більш ефективного вирішення проблеми з бепритульнмими тваринами у місті. 

https://www.facebook.com/100039931393857/posts/567...

Завантаження...