Виселення ВПО з центру колективного проживання

Населений пункт: Кам'янське

Адреса: проспект Аношкіна, 65

Додано: 2022-10-13 13:21:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

У м.Кам'янське за адресою проспект Аношкіна 65 на базі гуртожитку Кам'янського Вищого Професійного Училища було створено центр колективного проживання переселенців. Люди проживали у даному центрі на безоплатній основі, але з липня 2022 року керівництво поставило умову оплату комунальних платежів. Зі слів мешканців цього центру, вони погодилися, але керівництво навмисне стягує з мешканців завищену плату та відмовляється показувати вхідні рахунки за комунальні послуги. Також деякі мешканці зазначають булінг та непридатну поведінку співробітників центру, як то вхід до кімнат де проживають мешканці без попередження, та постійне нагадування мешканцям про їх статус та положення. Також мешканці зазначають, що керівництво центру прямо каже, що з першого вересня мешканці повинні будуть покинути цей центр, через прибуття учнів закладу, але про альтернативне місце проживання інформація не надається.

Конфлікт або проблема?:
Заходи з врегулювання:

Звіт про роботу над конфліктом щодо виселення ВПО з центру колективного проживання по просп. Аношкіна, 65 у м. Кам’янське, Дніпропетровської обл.

Роботу над конфліктом посередники ГІСМАОВК почали зі спілкування 18.01.2023 із заступником директора з навчально-виробничої роботи Кам’янського вищого професійного училища Журавською Оксаною Вікторівною. Саме цьому навчальному закладу належить гуртожиток, в якому проживають ВПО. Оксана Вікторівна запевнила, що конфлікту між переселенцями та адміністрацією училища не існує. Вона підтвердила, що раніше були певні складнощі, оскільки переселенці не хотіли платити за комунальні послуги. Але, на теперішній час це питання вирішено і ВПО сплачують необхідні кошти. На запитання посередника щодо можливості поспілкуватися з мешканцями гуртожитку ВПО, вона повідомила, що доповість про ситуацію директору училища і вже він продовжить спілкування по даному питанню. На жаль, подальшого спілкування, ані з директором, ані з Журавською О.В. не відбулося; будь-які спроби посередників встановити зв’язок ігнорувалися.

Після цього, 19.01.2023, посередники почали спілкування із заступником директора Департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради Лісовець Ольгою Володимирівною. В ході спілкування з’ясувалося, що Ольга Володимирівна не володіє інформацією щодо даного конфлікту. Вона пообіцяла розібратися в ситуації і при наступній бесіди повідомити про результати.

Наступного дня, 20.01.2023, за дорученням Лісовець О.В. посереднику зателефонувала начальник відділу по роботі з ВПО, Департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради Смірнова Олена. Пані Олена повідомила, що відповідні звернення від переселенців дійсно колись надходили, але на сьогоднішній день конфлікт вичерпано. Вона пояснила, що відповідно до розпорядження Дніпропетровської обласної військової адміністрації, необхідно було підготувати гуртожитки навчальних закладів до прийому студентів. Тому, адміністрація Кам’янського ВПУ попередила мешканців гуртожитку ВПО про необхідність виселення. Департамент соціальної політики в свою чергу запропонував ВПО в якості альтернативного житла модульне містечко, яке розташоване на бул. Героїв і приймає переселенців ще з 2014 року. Але, переселенці відмовилися від пропозиції. Не зважаючи на відмову переселенців, в примусовому порядку їх ніхто не виселяв і ті, хто не захотів виселятися, живуть там і до сьогодні. Питання про їхнє виселення наразі не стоїть.

Разом з цим, посередникам вдалося налагодити співпрацю з громадським активістом, який повідомив, що вже двічі відвідував Центр проживання переселенців по проспекту Аношкіна, 65. Під час першого відвідування мешканці Центру поставилися до нього з недовірою і не захотіли нічого розповідати. Волонтер показав їм посилання на сайт ГІСМАОВК і запевнив, що це спілкування має на меті допомогти переселенцям вирішити ситуацію. Під час наступного візиту волонтера, мешканці Центру були вже більше відкриті для спілкування, але надавати свої контакти для посередників ГІСМАОВК відмовились. Вони пояснили, що цей конфлікт існує від самого початку їхнього проживання там. До них вже приїздили з телебачення, представники фонду Рената Ахметова, представники місцевої влади, представники обласної влади. Але ситуація ніяк не вирішується і тому вони вже склали руки і не хочуть ніякого розголосу. Вони дуже бояться, щоб їх не виселили і тому погодилися сплачувати за всі комунальні послуги, хоча не впевнені, що це законно. Зі слів волонтера, мешканці Центру виглядали заляканими.

В ході подальшого спілкування із заступником директора Департаменту соціальної політики Кам’янської міської ради Лісовець О.В., посередники намагалися організувати онлайн обговорення проблеми. Але Ольга Володимирівна ухилялася спочатку пояснюючи потребою узгодження з безпосереднім керівником, а потім перенаправленням до заступника міського голови із соціальних питань.

Заступник міського голови із соціальних питань Колісніченко Світлана Сергіївна, під час телефонної бесіди повідомила посереднику, що у серпні-вересні минулого року, коли постало питання виселення ВПО з гуртожитку навчального закладу у зв’язку з початком навчального року, вона особисто 2 рази виїжджала до цього гуртожитку і пропонувала переселенцям переселитися у модульне містечко, яке перебуває на балансі Кам’янської територіальної громади. Але, переселенці категорично відмовилися. До гуртожитку органи місцевої влади ніякого відношення не мають, оскільки цей навчальний заклад підпорядковується обласній раді. З інших питань щодо захисту прав ВПО, ніяких питань немає: вони всі зареєстровані, отримують державні виплати, гуманітарну допомогу тощо. Отже, Світлана Сергіївна зазначила, що вона дуже зайнята людина і тому не бачить сенсу брати участь в обговорені, до якого місцева влада не має ніякого відношення. На її думку, до цього обговорення необхідно запрошувати керівництво закладу освіти та представників обласної ради.

Звернувшись до Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної (військової) адміністрації, посередники спілкувалися з начальником відділу профтехосвіти Дудля Оксаною Володимирівною, яка повідомила, що до неї не надходило інформації про зазначений конфлікт. Ніхто з переселенців не звертався з приводу зазначеного конфлікту. Вона зазначила, що всі питання стосовно переселенців, треба обговорювати з Кам’янською міською радою. Після того, як посередник повідомив, що працівники Кам’янської міської ради перенаправили до обласної ради, оскільки заклад обласного підпорядкування, Оксана Володимирівна повідомила, що вона не може приймати рішення і треба звертатися до її керівника, або надсилати письмовий запит. На прохання посередника надати контакти керівника, вона порадила звертатися до приймальні.

Секретар приймальні Наталя Олександрівна (своє прізвище називати відмовилася) повідомила, що керівник департаменту звільнився і наразі в департаменті немає керівництва. При цьому, Наталя Олександрівна дуже наполегливо пропонувала надіслати письмовий запит щодо питання, яке цікавить посередника. На всі пояснення посередника щодо важливості та обов’язковості попереднього обговорення, вона категорична наполягала лише на письмовому запиті, пояснюючи це передбаченою процедурою роботи державних установ.

Останньою спробою посередників організувати обговорення проблеми, було створення та розповсюдження у соціальних мережах гугл-форми для онлайн опитування щодо проблемних питань ВПО у м. Кам’янське. На жаль, результати опитування також не дали можливості організувати зазначене обговорення; серед незначної кількості відповідей не було таких, хто погодився спілкуватися з посередниками.

Таким чином, жодні з зусиль посередників організувати будь-яке обговорення проблеми виселення ВПО з гуртожитку по просп. Аношкіна, 65 у м. Кам’янське, Дніпропетровської області, не дали бажаних результатів. Всі, без винятку, представники державних органів категорично відмовлялися від обговорення, знаходячи для цього відповідні аргументи. Через своє вразливе становище, самі ВПО також не виявили бажання обговорювати проблему, оскільки вони бояться втратити можливість подальшого проживання у даному гуртожитку.

Отже, враховуючи принципи організації та проведення діалогу, а саме - принципи добровільності, самовизначення сторін та інклюзивності, діалог за вказаною проблемою є неможливим.

Стежать:
Ніхто не стежить
13:21
530
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...