Відсутність достатньої кількості укриттів та бомбосховищ у м. Запоріжжя

Населений пункт: Запоріжжя

Адреса: проспект Соборний, 158-Б

Додано: 2022-11-18 10:25:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

З моменту початку війни в м. Запоріжжя були обладнані частина бомбосховищ та простих укриттів. Але цієї кількості недостатньо. В більшості "спальних" мікрорайонів до найближчого укриття потрібно пересуватися більше 20 хвилин. Найбільший негатив викликали підготовка шкільних бомбосховищ до навчального року. Наприкінці серпня для перевірки в заклади освіти завітав голова обласної ВЦА і зауважив, що близько половини укриттів не готові. Він наголосів, що на обладнання укриттів було виділено кошти, але потрібно залучати до облаштування батьків та волонтерів. Ці заяви викликали обурення серед батьків. В першу чергу від того, що ця ситуація піднімається через півроку повномасштабного вторгнення. Особливо це критично для прифронтової зони. По-друге, активісти міста викрили в привласненні бюджетних коштів голови Департаменту освіти. Додатково в мережах ширяться скарги не тільки на відсутність бомбосховищ, а ще і на те, що вони закриті під час повітряних тривог. Це відбувається і в комунальних закладах, де чергові та охорона сплять вночі і не чують сирен. Тому. щоб потрапити до бомбосховища потрібно стукати в вікна, щоб розбудити охоронця, брати ключі, або чекати на вулиці поки він відкриє двері укриття. Конфлікт може бути загострено в зимовий період, тому що до базових облаштувань потрібні ще засоби для обігріву населення, ліки. Про те, що виникають складнощі з облаштування лежачих місць, ковдрами, ліками говорять представники закладів охорони здоров'я.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:
Було проведено 2 діалогові зустрічі з представниками поліції, ДСНС, місьої ради, громадськості. 
Під час зустрічей обговорили поточну ситуацію щодо укриттів у м..Запоріжжя. 

В результаті цих зустрічей наголосили на наступному:
  • відповідно до чинного законодавства захисні споруди як то укриття та бомбосховища, мають призначення для захисту людей під час повітряної тривоги, а не для довготривалого проживання.
  • облаштування підвальних приміщень потребує великих коштів і це облаштування відбувається згідно плану заходів. Він нагадав, що під час попередньої предіалогової зустрічі обговорювалося про наявність у місті бомбосховищ здебільшого у промисловій зоні, а в житлових районах міста знаходяться найпростіші укриття у вигляді підвальних приміщень тощо. Тому, на сьогоднішній день можна виділити два напрямки вирішення цієї проблеми. Перший напрямок – це облаштування існуючих укриттів. Місцева влада зараз займається цим дуже активно із залученням усіх можливих ресурсів, у тому числі ОСББ, обслуговуючі компанії тощо. А другий напрямок – це створення нових укриттів. Це питання більш складне, оскільки потребує нової будівельної концепції на рівні законодавства. Тобто, на рівні закону має бути визначено яким чином створювати нові укриття на території вже забудованих районів і які будівельні норми для цього використовувати. Далі пан Олександр розповів про міську програму по відновленню укриттів, яка передбачає охопити біля 2200 захисних споруд. За останній рік зроблено вже багато роботи в цьому напрямку і ця робота постійно триває. Але всі ці заходи потребують великих коштів, яких на жаль ніхто не має.
  • На жаль, на сьогоднішній день більшість людей займають позицію спостерігача і лише звинувачують владу у негараздах. Але влада при цьому продовжує виконувати свої зобов’язання, тобі як громадяни не приймають активної участі в процесі.
  • необхідність налагоджувати комунікацію між громадськістю і владою, щоб знати в кого які є ресурси, і потім об’єднувати ці ресурси задля вирішення спільних питань.
  • відповідно до чинного законодавства для захисту населення під час повітряної тривоги передбачені найпростіші укриття, до яких і відносяться підвальні приміщення, а також споруди подвійного призначення, до яких відносяться метро, підземні переходи, підземні паркінги тощо. Відповідно до чинного законодавства, відповідальність за стан укриття, покладається на балансоутримувача.
  • згідно з чинним законодавством, ГУДСНС в Запорізькій області веде електронний облік захисних споруд. З метою інформування населення про наявність укриттів, на сайті ГУДСНС в Запорізькій області, наявна інтерактивна мапа укриттів із зазначенням характеристик укриття. Ця інформація постійно оновлюється і завжди знаходиться в актуальному стані.

  • на сьогоднішній день Запорізькою міською радою затверджений перелік укриттів та захисних споруд, який складається з 4-х додатків. Перший додаток, це сховища та протирадіаційні укриття. Другий додаток, це фонд найпростіших укриттів. Третій додаток, це реєстр сховищ та протирадіаційних укриттів. Четвертий додаток, це реєстр найпростіших укриттів. Тобто, перший і другий додатки складають фонд захисних споруд, які визнані придатними відповідними актами. Інші об’єкти потребують тих чи інших допрацювань. По мірі виконання вимог законодавства щодо облаштування укриттів, у цей перелік вносяться зміни і таким чином, фонд захисних споруд постійно поповнюється. Отже, кожен громадянин може на сайті міської ради знайти укриття, яке найближче до нього.

Стежать:
Ніхто не стежить
10:25
359
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...