У м. Львів небажають брати на роботу ВПО, які мають низький рівень володіння українською мовою

Населений пункт: Львів

Адреса: вулиця Грабовського, 11

Додано: 2022-11-18 16:37:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

Частина ВПО, які поїхали на Захід країни, скаржаться на те, що не можуть знайти роботу. Відмову отримують по причині, що погано володіють українською мовою. Якщо в російськомовних регіонах навіть сфера обслуговування могла переходити на мову клієнта та обходитись мінімальним набором фраз українською. В західних регіонах, де більшість населення україномовні, ВПО не мають такої нагоди. Роботодавці же, за словами ВПО, не йдуть на поступки. А, навпаки, кажуть, що буде тяжко влаштуватись на роботу з таким знанням мови. Багато родин втратили роботу. Тому для того, щоб винаймати житло та жити їм необхідна робота. Також частина ВПО кажуть про цькування дітей на майданчиках і дискомфорт від того, що вони російськомовні або говорять з акцентом чи неправильно.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Був проведений діалоговий захід, на якому були присутні представники Львівського обласного центру зайнятості, Міського центру підтримки ВПО, предстаники громадських організацій, ВПО.

Під час заходу обговорили існуючі проблеми у доступі до робочих місць ВПО у м.Львів.

Після заходу домовилися про наступне:

1 Навчальні заходи та просвітницькі заходи (визначаються опитуванням ВПО) з пошуку роботи, з опанування нових спеціальностей за допомогою ГО, оскільки це можливість швидкого просування ініціатив.

2. Міський центр підтримки ВПО проводитиме співпрацю з представником омбуцмена з мови у Львівській області (щодо проведення навчальних заходів у бажаючими).

3. Проведення опитування серед ВПО стосовно актуальності вивчення української мови на базі закладів професійно-технічної освіти за підтримки Центру зайнятості.

Стежать:
1
1
1
16:37
1019
RSS
07:04
+1

-Які є докази по цьому питанню (відео, обговорення в соціальних мережах тощо)? 

-В яких сферах діяльності виникає така проблема? 

-Чи були якісь звернення з цього приводу і який їх статус?

Петро
13:57
+1
Ірина
20:48

В мене такі ж самі питання, як в попередньому коментарі.

Громадяни України, які не володіють державною мовою намагалися її опанувати, щоб отримати те місце роботи, яке їх би влаштувало?

Якщо це і відбувається, то  роботодавці дотримуються чинного законодавства про функціонування державної мови.

Ірина
14:31
-1

Ця проблема гостра з 2014 року. Багато вже пережили ВПО tvoemisto.tv/exclusive/ploshcha_rynok_govoryt_rosiyskoyu_chomu_tak_stalos_i_shcho_robyty_88310.html 

14:37

Посилання нікуди не веде. «Сторінка відсутня»

Завантаження...