Незадоволення підприємців м. Торецька продовженням заборони на відкриття ринків

Населений пункт: Торецьк

Адреса: вулиця Дружби, 28

Додано: 2020-06-11 18:14:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Підприємці, невдоволенні продовженням карантину, спричиненим коронавірусом COVID-19 вийшли на акцію з вимогою відкрити ринки .

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Групою посередників ГІСМАОВК було проведено ряд експертних зустрічей та відповідна експертиза нормативно-правових актів.

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, ліквідації та подолання наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня на території міста Торецьк було введено тимчасовий режим надзвичайної ситуації.

Відповідне рішення було прийнято 22 березня 2020 року на екстреному засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Підставою для його введення стало рішення, що було прийняте за результатами засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Створеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 409 Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Рішення регіональної та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці відповідно до вищезазначеної постанови.

Відповідно до рекомендацій обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, міська комісія своїм рішенням вирішила створити міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

http://www.toretsk-vca.gov.ua/novini/4212-do-uvagi-sub-ektiv-pidpriemnitstva-ta-meshkantsiv-gromadi

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” та постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020, рішення тимчасової міської протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV від 17 березня 2020 року:

на території міста Торецьк та прилеглих селищ заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.03.2020 року тимчасово заборонено роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів з 00.00 23 березня 2020 року.

На засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС 23.03.2020 року прийняті додаткові заходи щодо здійснення торгівлі та надання послуг:

Заборонено торгівлю поза магазинами, на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах, паркових зонах з кіосків, павільйонів, тимчасових споруд, малих архітектурних форм (МАФів), які не приєднані до централізованого водопостачання та каналізації.

Військово-цивільна адміністрація міста Торецьк проінформувала щодо роботи об’єктів ринкової торгівлі.

http://www.toretsk-vca.gov.ua/novini/4252-vazhliva-informatsiya-23

Відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України від 30.03.2020 № 5, Постанови головного державного санітарного лікаря Донецької області від 31.03.2020 №2 міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла ряд рішень відповідно до карантинних заходів, що діють на території міста

Дозволити роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі, які надали письмові гарантії та механізм виконання вимог постанови головного державного санітарного лікаря Донецької області від 31.03.2020 №2, торгівлю продуктами харчування (на продовольчих ринках), засобами гігієни, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за наступними адресами:

- м. Торецьк, площа Базарна, 1;

- м. Торецьк, проспект Шахтарів, 2;

- м. Торецьк, вул.Терешкової, 5;

- м. Торецьк, вул.51-ї Армії, 6А;

- м. Торецьк, вул. Терешкової, 5В

За невиконання карантинних вимог передбачена адміністративна відповідальність (від 17 до 34 тис. грн).

За ініціативи керівників ринків, у зв’язку з неспроможністю виконання своїх письмових зобов’язань та вимог Постанови головного державного санітарного лікаря Донецької області від 31.03.2020 № 2 та за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій припинена робота об’єктів ринкової торгівлі за адресами:

проспект Шахтарів, 2 (забалочна частина міста);

вул. Терешкової, 5 (мікрорайон №1);

вул. Терешкової, 5В (мікрорайон №1).

З п’яти дозволених об’єктів ринкової торгівлі працюють два:

площа Базарна, 1(Центральний ринок);

вул.51-ї Армії, 6А (Центральна частина міста).

Рішення щодо роботи об’єктів ринкової торгівлі, розташованих на території смт Новгородське, смт Щербинівка, смт Північне, смт Південне та м. Залізе приймаються відповідними селищними та міськими радами.

З метою зменшення ризику можливого поширення коронавірусної інфекції робочою групою у складі працівників відділу розвитку малого бізнесу та підприємництва ВЦА, Торецького міського управління Держпродспоживслужби, представників Торецького відділення поліції здійснюються перевірки щодо дотримання карантинних заходів.

http://www.toretsk-vca.gov.ua/novini/4264-vazhliva-informatsiya-29

15 квітня відбулось оперативне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого було розглянуто Постанову головного державного санітарного лікаря Донецької області №3 від 15.04.2020 "Про тимчасову заборону роботи ринків на період дії карантину".

Звертаємо увагу, що відповідною Постановою з метою забезпечення належних протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Донецької області з 16 квітня 2020 року введено тимчасову заборону роботи продовольчих та непродовольчих ринків до закінчення встановленого періоду карантину.

27.04.2020 постановою №14 Головного державного санітарного лікаря України було встановлено вимоги при здійснені торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

29.04.2020 було постановою КМУ №313 внесено Зміни до постанови КМУ №211 в частині дозволу роботи та Виділення окремої категорії - агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно доЗакону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі - агропродовольчі ринки), за умови дотримання протиепідемічних вимог до діяльності агропродовольчих ринків, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Станом на 29.04.2020 органами виконавчої влади було додержано всі нормативно-правові акти за умови дії карантину.

Ринок в Торецьку розпочав свою роботу в травні 2020 року.

Слідкують:
1
1
1
1
1
18:14
311
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...