Екологічні проблеми м. Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуської громади

Населений пункт: Калуш

Адреса: Калуш, 27WV+H8

Додано: 2022-11-30 12:43:00

Статус: Актуально

Території міста Калуш сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуської територіальної громади Івано-Франківської області з 2010 року оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. Унаслідок прийнятих свого часу неправильних рішень щодо розташування і експлуатації хвостосховищ, відвалів, акумулюючих ємностей та способу ліквідації шахтних порожнин, що утворилися в результаті господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі Івано-Франківської області, було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей. Це спричинило численні провали земної поверхні над площею шахтних полів у місті Калуш, руйнування будинків і комунікацій, засолення водоносних горизонтів у цьому місті, селах Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області.

Конфлікт або проблема?:
Стежать:
Ніхто не стежить
12:43
63
RSS
20:26

Осідання земної поверхні збільшується в бік Кропивника: оприлюднені результати моніторингу

Встановлено, що найбільше просідання відмічається в західній околиці села Кропивника. Річне осідання склало 0,5 метра при сумарному за весь період 3 метри. При цьому збільшилась площа утвореного озера. В районі крайніх хат села Кропивник річне осідання склало 0,1-0,15 метра, при загальному 0,7 метра. Зазначене осідання земної поверхні збільшується в бік Кропивника, що відмічається топо-геодезичними та геофізичними дослідженнями, виконаними в 2022 та 2021 році.

14:29

21 грудня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати затвердили текст звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності відселення мешканців з небезпечних зон просідання в селі Кропивник Калуської громади.

https://vikna.if.ua/news/category/kl/2022/12/27/139517/view

Завантаження...