Проблеми з розміщенням ВПО у м. Чернівці та Чернівецькій області

Населений пункт: Чернівці

Адреса: вулиця Прутська, 6

Додано: 2022-12-03 10:55:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

В наслідок російською агресії мільйони українців вимушені були шукати прихисток в більш безпечних регіонах України. Станом на 23 вересня в області офіційно зареєстровані 92 277 вимушених переселенців, фактично, за оцінкою Чернівецької ОВА, у громадах Буковини проживає близько 76 тисяч осіб. У комунальних закладах системи освіти (73 заклади), охорони здоров’я, соціального захисту (170 закладів) перебуває близько 5000 осіб. До того область готується зараз прийняти декілька тисяч ВПО з Херсонської області. Основна проблема - забезпечити довготривале житло для ВПО.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

За результатами 2 діалогових зустрічей та обговорення всіх питань, що були винесені на порядок денний, було зроблено певні висновки на підставі яких учасники та учасниці зустрічі домовилися про наступне:

  1. Враховуючи те, що Чернівецька область має досвід прийняття великої кількості ВПО як для постійного проживання так і в режимі транзиту вже існують реальні і дієві інструменти реагування - електронна черга реєстрації на продуктові набори, черга на надання житла. Гарно організована співпраця ГО та органів місцевого самоврядування.
  2. Центр допомоги врятованим задуманий і функціонує як ключова точка для збору інформації про ВПО і для ВПО - житло, допомога продуктами, медикаментами, працевлаштування і для ГО, які мають можливість отримати дані про запитувачів допомоги і запропонувати свої послуги.
  3. Інформаційна підтримка Центру забезпечується як ресурсами органів місцевого самоврядування так і безпосередньо ВПО, що є працівниками Центру та ведуть телеграм канали - “Переселенці Чернівці” - 7000 підписників, “Переселенці інфо - 2000 підписників.
  4. За результатами діалогової зустрічі домовились про те, що діяльність Центру та партнерських ГО буде висвітлюватись Департаментом соціальної політики на офіційній сторінці FB, буде сформований короткий довідник про можливості ГО, які є учасниками Центру для донесення інформації до комунікаційних каналів ВПО і Координаційної ради.
  5. Дані розміщені на сайтах ЦНАПу, ОВА, в пунктах допомоги (Дорожня карта) будуть відстежуватись, оновлюватись для швидкого розповсюдження в маси силами органів місцевого самоврядування та міжнародних організації, які задіяні в допомозі ВПО.

Під час діалогів посередниця, Олена Давідова, ознайомила присутніх з порядком денним, згідно якого на обговорення були винесенні питання щодо інформування та комунікацію з ВПО в м. Чернівці щодо забезпечення продуктовими наборами, питання розміщення ВПО в регіоні. Також, сторони шукали способи безконфліктного вирішення порушених питань, з’ясування достатності ресурсів та подальших кроків в цьому напрямку з боку влади та громадських активістів.

Представниця Департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради, заступниця директорки Марина Скрипник поділилась напрацюваннями в сфері інтеграції ВПО, звернувши увагу на адресність допомоги, що пропонується від органів місцевого самоврядування – спрямованість на осіб, що опинились в складних життєвих обставинах, осіб з інвалідністю та людей похилого віку. В тестовому режимі в Чернівцях запрацював Центр допомоги врятованим, який має перспективу стати точкою перетину для всіх організацій, що забезпечують допомогу в області.

Голова ГО «Синергія» Наталя Батракова, зазначила про активну співпрацю влади та волонтерів щодо допомоги ВПО, зокрема, за її словами, завдяки швидкому реагуванню керівництва міста потреби ВПО обліковуються, вивчаються та задовольняються в максимально можливому обсязі, в тому числі за рахунок коштів міжнародних фондів.

Представник ГО «Центр молоді Чернівців» Олександр Гуляєв повідомив про існуючі канали комунікації щодо гуманітарної допомоги з продуктовими наборами та поселенням ВПО і висловив побажання щодо виокремлення інформації про актуальні можливості влади та волонтерів в окрему «дорожню карту», яку б можна було поширити через телеграм канали, що створені та адмініструються самими ВПО.

Волонтерки і внутрішньо переміщені особи, присутні на заході активно підтримали ідею зосередження інформаційної бази в одному документі, який можна б було поширювати серед тих, хто цього потребує. Волонтерська діяльність поглинає більшість часу осіб, які нею займаються, тому для самостійного пошуку актуальних ресурсів його не вистачає.

В цілому мета діалогу була досягнута, сторони за допомогою посередниць Олени Давідової та Наталі Волкової прийшли до висновку про необхідність проведення спільних інформаційних заходів, створення можливостей для ГО та міжнародних організації за допомогою співробітників Центру допомоги врятованим у м. Чернівці для детального вивчення потреб ВПО і обирання категорій, яким вони можуть надати конкретну допомогу, в тому числі продуктами, речами, медикаментами. Завдяки поєднанню зусиль на обласному та міському рівні через гарячу лінію ОВА Чернівецької області, інформація про вільні місця для розселення ВПО швидше поступає волонтерам, що сприяє комфортнішому влаштуванню ВПО.

Насамкінець, сторони висловились про позитивний вплив діалогових зустрічей, оскільки останні дозволяють почути проблеми та запити членів громади, як постійних так і новоприбулих та напрацювати шляхи для їх мирного вирішення.

За результатами роботи над кейсом було проведено дві діалогові зустрічі, складено контент-аналіз, аналіз ситуації, програму зустрічі, порядок денний зустрічі, протоколи кожної діалогової зустрічі. У папці по кейсу, знаходяться також листи реєстрації з офлайнової зустрічі та список зареєстрованих, через гугл форму, учасників та учасниць, фото з проведених діалогів, звіт і пост про захід.

Вважаю діалогові зустрічі результативними і, спираючись на відгуки учасників та учасниць діалогових зустрічей, конфліктну ситуацію, замепінговану на платформі ГІСМАОВК такою, яка вирішена.

Стежать:
Ніхто не стежить
10:55
502
RSS
18:11
Нині кількість вимушено-переміщених осіб зменшилась, однак потреба у житлі все ще дуже гостра.
Завантаження...