Відсутність централізованого теплозабезпечення під час відключень електрики у м. Чернівці

Населений пункт: Чернівці

Адреса: вулиця Маковея, 36

Додано: 2023-01-13 10:32:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

Під час планових відключень електрики МКП «Чернівцітеплокомуненерго» забезпечує теплом тільки об'єкти критичної інфраструктури та "пункти незламності", хоча на котельні міста встановлено 31 генератори, які можуть забезпечити безперебійну подачу тепла користувачам. За словами керівника підприємства Ігоря Ніколенка працювати на генераторах у десять разів дорожче, у підприємства відсутні кошти на пальне. Ігор Николаєнко відмітив, що на генераторах котельні будуть працювати лише за за форс-мажорних обставин, коли електрики не буде більше ніж півдоби. Мешканцям Чернівців керівник «Чернівцітеплокомуненерго» порадив під час відключень грітися у "пунктах незламності".

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

За результатами діалогової зустрічі та обговорення всіх питань, що були винесені на порядок денний, було зроблено наступні висновки ситуація в садочках і житлових будинках стабілізувалась, частково за рахунок настання весни і теплої погоди, частково завдяки припиненню стабілізаційних відключень. Проте, як показав досвід при відсутності світла може виникнути ряд суттєвих проблем - забезпечення дітей харчуванням та небезпека переохолодження в приміщеннях.

На підставі результатів діалогової зустрічі учасники та учасниці домовилися про наступне:

  1. Управління освіти підготує і направить звернення до ПАТ “Чернівціобленерго” щодо відключення ДНЗ за графіком в післяобідній час, не раніше 15:00 для забезпечення комфорту перебування дітей.
  2. В кінці літа запланувати та провести спільну нараду з представниками управління освіти, директорів дошкільних навчальних закладів, ПАТ “Чернівціобленерго” та МКП “Чернівцітеплокомуненерго” щодо налагодження комунікації у разі випадків відключення електроенергії.
  3. Органи місцевого самоврядування, комунальні служби проводять наради для підготовки міста до наступного опалювального сезону із включенням питання накопичення дизельного палива як необхідного ресурсу для генераторів задля забезпечення тепла в будинках.
  4. В ДНЗ мають бути розроблені адміністраціями чітки алгоритми обігріву дітей у випадку відключення тепла в денний період і міжсезоння - об’єднання груп в приміщеннях де наявні додаткові джерела обігріву - УФО, масляні радіатори.
  5. Батьки дітей мають бути ознайомленні з заходами, які проводять управління освіти та комунальні підприємства щодо забезпечення закладів освіти теплом, а саме інформування в групах в месенджерах, запрошення активних членів батьківських комітетів на наради з питань енергозабезпечення.

Посадові особи теплопостачального підприємства - заступниця начальника служби юридично-правового забезпечення МКП "Чернівцітеплокомуненерго та головний інженер Вадим Лавус поділились досвідом роботи в екстремальних умовах стабілізаційних відключень. «Для підприємства в цілому дані обставини стали викликом», зазначив головний інженер. ВАТ «Чернівціобленерго», що відповідає за забезпечення електроенергією області не дотримувалось заявлених графіків відключень, що суттєво вплинуло на обладнання котелень і на якість надання послуг. Підприємством, в свою чергу, було подано численні звернення і до Обласної військової адміністрації і до керівництва ВАТ «Чернівціобленерго» з вимогою щодо внесення дитячих садочків, шкіл та медичних установ до переліку критичних об’єктів, де не мало б здійснюватись відключень. Нажаль, належного розуміння від вказаної юридичної особи отримано не було.

Управління освіти, яке було представлено головною спеціалісткою відділу дошкільної освіти Любов Гавриловою зазначило про значні зусилля, які були зроблені як з боку адміністрації так із боку батьків дітей. Під час відключення світла не працювали харчоблоки, температура в закладах, де тепло подавалось від центрального опалення різко падала протягом години після припинення функціонування котелень. Вказані обставини зорганізували владу, були віднайдені шляхи фінансування закупівлі генераторів різних потужностей та палива до них, змінено режим роботи кухарів, діти об’єднувались в одному приміщенні, робили руханки та спортивні вправи, інформували батьків про скорочений режим роботи закладів.

В закладах вищої освіти проблема не відчувалась настільки критично, зазначили Волощук Вікторія, Алєксєєва Анастасія, Молдаван Крістіна та Власюк Євген, оскільки в грудні відбувалась сесія, а в січні були канікули. Студенти майже не відвідували навчальний заклад. В квартирах вночі переважно світло не виключали, обігрівались газовими плитами, тепло вдягались. Розуміли ситуацію і очікували на відновлення інфраструктури.

Наразі гостро проблема з теплопостачанням не стоїть, оскільки сприяють погодні умови – прийшла весна і світло вже не вимикають за стабілізаційними графіками.

Важливо, щоб до початку нового опалювального сезону ситуація була зрозумілою для всіх сторін, розроблено алгоритм співпраці, в тому числі і з постачальниками електроенергії, зауважила посередниця Олена Давідова. Наявність письмових домовленостей, з розробленим графіком погоджена всіма учасниками процесу енергозабезпечення є запорукою успішної взаємодії і забезпечення дітей та мешканців міста теплом і комфортом, вказала посередниця Наталя Волкова.

За результатами зустрічі, сторони запланували організувати наради після закінчення опалювального сезону для органів місцевого самоврядування та юридичних осіб постачальників послуг з електрозабезпечення, вироблення стратегії обміну інформацією щодо конкретних випадків порушення температурного режиму, викликаного відключенням світла. Також, представники МКП «Теплокомуненерго» поділились планами щодо створення резервів палива для безперебійної роботи генераторів.

Вцілому зустріч мала позитивний вплив, ознайомила сторони із питаннями, які мають бути вирішені в інтересах дітей, задля їх безпеки та комфорту.

За результатами роботи над кейсом було проведено діалогову зустріч, складено контент-аналіз, аналіз ситуації, програму зустрічі, порядок денний зустрічі, протоколи діалогової зустрічі. У папці по кейсу, знаходяться також список зареєстрованих учасників та учасниць, через гугл форму, фото з проведених діалогів, звіт і пост про захід.

Вважаю діалогові зустрічі результативними і, спираючись на відгуки учасників та учасниць діалогових зустрічей, конфліктну ситуацію, замепінговану на платформі ГІСМАОВК такою, яка вирішена.

Стежать:
Ніхто не стежить
10:32
430
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...