Конфлікт навколо повернення смт Новгородське історичної назви - Нью-Йорк

Населений пункт: Лиман

Адреса: -

Додано: 2020-07-15 15:51:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

Частина мешканців (у тому числі ОМС) бажають повернути історичну назву селищу з метою відновлення історичної справедливості та вшанування пам'яті репресованих німців-колоністів - засновників селища. Але ради ветеранів фенольного заводу проти такого рішення. Вбачається гальмування процесу перейменування/повернення істоичної назви зі сторони Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

14 травня 2021 року відбулась зустріч посередників ГІСМАОВК, представників місцевої селищної ради та громади в онлайн-форматі. На зустрічі обговорили проблемне питання смт. Новгородське, яке мепінговане на платформі ГІСМАОВК, зокрема актуальність конфлікту навколо повернення смт. Новгородське історичної назви — Нью-Йорк. Перейменування селища Новгородське ініційоване його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви. На зустрічі обговорили актуальний стан конфлікту та чи є станом на сьогоднішній час напруження в громаді відносно питання перейменування.

1 липня 2021 року Верховна Рада України ухвалила постанову, яка повертає селищу міського типу Новгородське Донецької області історичну назву Нью-Йорк. Постанову № 5081 «Про перейменування селища міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області» підтримав 301 народний депутат.

Український інститут національної пам'яті підтримав таке рішення, а також зазначив, що у 1951 році перейменування селища на Новгородське «було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії». До того часу селище було саме Нью-Йорком. Перейменування населеного пункту раніше підтримали місцева селищна рада, військово-цивільна адміністрація міста Торецьк та профільний комітет Верховної Ради України.

Посилання на офіційний веб-портал Верховної Ради України про підписання Постанови про перейменування селища міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71114

Слідкують:
1
15:51
294
RSS

03.02.2021 року в ЗМІ з'явилась новина про те, що Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав проект постанови про повернення смт. Новгородському назву Нью-Йорк.

https://v-variant.com.ua/niu-york-poselku-na-donet...

Павло
21:01

Верховная Рада Украины отдала 301 голос за возвращение исторического названия села городского типа 

Завантаження...