Проблема зупинки шахти у Добропіллі

Населений пункт: Добропілля

Адреса: Добропілля, вулиця Гірників

Додано: 2020-09-15 18:21:00

Статус: Актуально

Трансформація вугільної галузі. Наразі тривають суперечки через різні погляди з питання чи треба закривати шахти? Коли і як це робити?

Конфлікт або проблема?:
Область:
Слідкують:
1
1
1
18:21
245
RSS
23:47

Влітку були не одноразові страйки, перекриття автошляхів.

28.10.2020 року Мінистерство енергетики України Наказом №693 створила Державне підприємство «Добропіллявугілля-видобуток». Заходи прийняті для повернення з оренди єдиного майнового комплексу державного підприємства «Добропіллявугілля». 

https://www.instagram.com/p/CHzUlsYJ0z1/?utm_sourc...

Слід зазначити, що серед працівників шахти поширюються чутки про скорочення заробітних плат та погіршення умов праці. 

«Голова Добропілля Андрій Аксьонов запропонував лідерам шахтарських міст об’єднатись в Асоціацію. Цю ідею він обговорив з лідером партії «Порядок» Леонідом Байсаровим. Крім того, у фокусі їхньої уваги була проблема закриття вугільних підприємств і виживання в цих умовах шахтарських міст.»

https://www.instagram.com/tv/CLJDwXIJ95V/?utm_sour...

Слід зазначити, що в коментарях більше позитивних думок стосовно ідеї. Деякі мешканці міста виказують надію на те, що Л. Байсаров «купить шахти» та зможе зберегти місто. Однак в громаді існують і думки про те, що ця зустріч і ініціатива створення асоціайії є піаром перед виборами в березні. 

В березні 2021 року у Державного підприємства «Добропіллявугілля-видобуток» виникли проблеми з виплатою працівникам зарабітної плати за лютий. В рамках заходу з врегулювання ситуації ініційовані переговори з керівництвом ПАТ «Центренерго» щодо погашення заборгованості перед підприємством за вугілля, відгружене рануше тепловим станціям. 17.03.2021 було досягнуто домовленостей відносно погашення боргу в сумі, яка дозволить сплатити 50% заробітної плати працівникам. Повідомлено, що перший транш вже надійшов на рахунки ДП «Добропіллявугілля-видобуток».

https://www.instagram.com/p/CMjKSHQJKz5/

17:33

Шахту повернули з оренди в державу, але ситуація погіршилась.

«За його словами, зі зміною керівництва ситуація на підприємстві лише погіршується, затягується процес ухвалення колективного договору через категоричне небажання змінювати положення про оплату праці та введення на підприємстві її погодинно-преміальної системи. Всі ці негативні процеси впливають на соціально-психологічний клімат та настрої в трудових колективах шахт. Гірники обурені таким ставленням до них та їхньої праці.

vchasnoua.com/donbass/70426-zarplatu-zatrymuiut-vyplachuiut-chastynamy-shakhtari-dobropillia-planuiut-ikhaty-s-protestamy-do-kyieva?fbclid=IwAR2zG0KcDzog2fDMiW3n2J9dIXnVEG2aZFX2r2CtX7bbnDEsDBxSrAbYfTY

Завантаження...