ГІСМАОВК відвідав вуличні майданчики Краматорська, Костянтинівки та Сєвєродонецька
Такий формат заходів було присвячено тематичним міжнародним дням травня, а саме:
15 травня – Міжнародному Дню сім’ї;
16 травня – Міжнародному Дню співіснування;
17 травня – Всесвітньому дню електрозв’язку та інформаційного суспільства;
21 травня – Всесвітньому дню культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку.
Як звісно в період з 12 по 16 травня діалогові майданчики зорганізувалися та працювали за підтримки членів Консультативної ради з питань соціальної єдності Донецької та Луганської областей, що працює при Програмі ООН із відновлення та розбудови миру, на місцях вуличних локацій:
- 12 травням. Краматорськ, вулична локація біля Державної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас»;
- 14 травням. Костянтинівка, вулична локація біля ЗЗСО №1 м. Костянтинівка;
- 16 травня Сєвєродонецьк, вулична локація біля Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.
Тут відбувалися панельні дискусії за темами, переліченими нижче та за участю досвідчених спікерів-практиків, які працюють в громадах Донеччини та Луганщини та можуть виступати адвокатами запровадження новітніх підходів та інструментів і на національному рівні:
- «Представлення кращих практик та напрацювань, підтриманих Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. Миротворчі процеси та інклюзія, чи є зв’язок, результати та плани»
- «Просторове, креативне, нестереотипне мислення. Роль громадського активізму, STE(A)M освіти (A-art), гейміфікації в цих процесах та переваги інноваційних технологій для освітнього процесу та майбутньої молоді».
- «Культура миробудування. Чи стосується ця тема культурного життя Донеччини та Луганщини та як це можна використовувати в розбудові толерантного суспільства».
Мета: шляхом діалогу та обговорення кращих практик та новітніх інструментів, що народилися у громадськості в рамках співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру в сферах: трансформації конфліктів, культури миру та інклюзії для розбудови ефективної та сучасної молодіжної, освітньої та культурної миротворчих політик, підготувати щонайменше 10 команд з числа учасників та учасниць заходу (молодь та супроводжуючі дорослі), які б в подальшому втілили напрацьовані ідеї в життя громад Донеччини та Луганщини та змогли реплікувати їх в подальшому в Запорізькій області.
Аналітики та посередники ГІСМАОВК взяли також участь за підсумками дискусій в майстернях на тему: «Миротворчі процеси, інклюзія в просвітницькій та культурній діяльності».
Таким чином, на заходах була можливість:
- презентувати ГІСМАОВК, як одну з кращих практик партнерів Програми ООН із відновлення та розбудови миру (далі по тексту скорочено – UN RPP) Донецької та Луганської областей в сферах трансформації конфліктів, культури миру та інклюзії для розбудови ефективної та сучасної молодіжної, освітньої та культурної миротворчих політик;
- зробити огляд наявних на мепінгу веб-ресурсу ГІСМАОВК проблем/конфліктів відповідних територій громад та отримати зворотній зв’язок від представників громад на виявлені ситуації;
- через мозкові штурми під час майстерень, напрацьовувати ще нові ідеї в контексті заходу для подальшої співпраці та реалізації в громадах Донеччини, Луганщини та Запорізької областей.
Для довідки:
Серія мобільних діалогових майданчиків «Галерея кращих практик: від історій успіхів до втілення нових ініціатив покращення соціальної єдності громад сходу України» реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Навчально-практична школа «Лабораторія створення сучасного навчального, просвітницького та дистанційного контенту з питань соціальної єдності» реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.