Загострення мовного конфлікту м. Сєвєродонецьк, м. Рубіжне, м. Лисичанськ

Населений пункт: Сєвєродонецьк

Адреса: вулиця Автомобільна, 15

Додано: 2021-01-17 08:20:00

Статус: Проведено заходи з врегулювання

З 16.01.2021 року за законом усі заклади обслуговування в Україні зобов’язані надавати послуги та інформацію державною мовою. З цього приводу з’явилось багато обговорень ще за декілька тижнів раніше. Але найбільша кількість відео з перевірками дотримання Закону були опубліковані напередодні та з 16 січня. Слід зазначити, що в коментарях під всіма дописами багато негатива. Аналізуючи дописи можна сказати, що мовний конфлікт розпалюється з новою силою. І справа не тільки в прихильниках та противниках закону. Але в конфлікт долучаються мешканці інших регіонів, які використовують образливі висловлювання не тільки за мовою спілкування, але і за географічним місцеположенням. Слід також зазначити, що в конфліктах у коментарях приймають учать також і представники державних установ, представники силових відомств в тому числі. До прикладу, співробітниця Прикордонної служби Східний загін. Також варто звернути увагу, на те, що ситуація з підвищенням тарифів на комунальні послуги для декого стала тригером мовного питання. Наприклад, на мітингу у Сєвєродонецьку один з мітингувальників емоційно висловлювався про те, що «тут завжди була Росія» і він нізащо не буде спілкуватися українською мовою. На фоні люди виказували йому підтримку. Те ж саме спостерігається і у соцмережах. На фоні озлобленості з приводу високих тарифів, критично сприймають і це питання. При цьому, в більшості випадків, агресія та відмова від використання державної мови виникає у якості реакції на образи з боку прихильників закону та провокаторів. Перші коментарі містять дописи про те, що мовне питання наразі не є найбільш актуальною проблемою. А його підняття тільки відволікає від більш критичних тем. А також про те, що більш прийнятним було б лояльне введення державної мови, а не примусове.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:
20 липня 2021 року в онлайн форматі відбулась діалогова зустріч посередників ГІСМАОВК з представниками Сєвєродонецької міської військово - цивільної адміністрації. На зустрічі обговорили проблемні ситуації, міста Сєвєродонецьк, які було мепінговано на платформі ГІСМАОВК.

Під час діалогової зустрічі обговорили ситуацію «Загострення мовного конфлікту у м. Сєвєродонецьк» в частині втілення норм Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (посилання на Закон України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text )

Представниками Сєвєродонецької міської військово - цивільної адміністрації, було зазначено наступне:

«Більш ніж 50% містян Сєвєродонецька є україномовними. В місті даної проблеми, на сьогодні не має. Використання державної мови в органах влади відбувається вже давно, проте, за проханням відвідувачів, надаються роз’яснення на мові прийнятної до розуміння.

Щодо винесення питання до обговорення у соціальні мережі та акцентування про наявність мовного конфлікту у місті – це є поодиноке суб’єктивне ставлення до норм закону та мови взагалі.».

Крім того, відповідно до зазначеного закону, з метою сприяння функціонуванню української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України дієУповноважений із державної мови (посилання на сайт уповноваженого https://mova-ombudsman.gov.ua/ ).
Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Отже, зазначена ситуація продовжує знаходиться на контролі у посередників ГІСМАОВК та в разі повторних звернень и повідомлень, буде додатково проведені заходи з врегулювання.

Слідкують:
Ніхто не стежить
08:20
125
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...