Відключення водопостачання побутовим споживачам м. Лисичанськ

Населений пункт: Лисичанськ

Адреса: Лисичанськ, вулиця Дніпровська

Додано: 2019-09-03 00:52:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

В наслідок багатомільйонної заборгованості за електрику місцевого водоканалу, відбуваються регулярні відключення водопостачання населенню Лисичанська, яке сплачую за послуги і при цьому тижнями залишається без води. Як наслідок - соціальні напруга у місті, протести з перекриттям руху та інше.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:
https://dialog-ua.org/problems/20-vidklyuchennya-vodopostachannya-pobutovym-spozhyvacham.html
Групою посередників було проведено заходи з врегулювання конфлікту щодо відключення водопостачання побутовим споживачам м. Лисичанська впродовж 2020 року.Групою посередників було проведено заходи з врегулювання конфлікту щодо Відключення водопостачання побутовим споживачам м. Лисичанська впродовж 2020 року для пошуку сумісних рішень та варіантів подальших дій з представниками громадськості та Лисичанської ВЦА, а саме:

  • 23.10.2020 проведено діалогову зустріч за темою «Відключення водопостачання побутовим споживачам м. Лисичанська» за участю директору водоканалу, представників підприємства, громадськості та Лисичанської ВЦА;
  • 30.10.2020 проведено робочу зустріч з представниками ЛКСП «Лисичанськводоканал» для надання юридичних висновків та сбіру інформації щодо подальших можливих сценарієв співпраці в напрямку вирішення проблем;
  • 16.11.2020 організовано експертну зустріч в форматі круглого столу з обговорення стратегічного та програмного підходу до фінансування проектів із модернізації та оптимізації систем питного водопостачання та водовідведення. Оримано досвід та поради від експертів DESPRO, розглянуті ключові аспекти залучення інвестицій на модернізацію комунальної інфраструктури міста на прикладі м. Чернівці та обговорено перспективність інструментів фінансування інфраструктурних проектів громад (муніципальні облігації, фонди місцевого розвитку, «револьверні» фонди).

За результатами проведених заходів з врегулювання напрацювали наступне:

1. Надано юридичну консультацію щодо використання в роботі судових наказів задля ефективної роботи з дебіторською заборгованістю.

2. Проведено правовий аналіз щодо відповідності ЛКСП «Лисичанськводоканал» вимогам постанови Кабінету міністрів України від 19.03.2012 № 280 для включення в програму «Часткова компенсація витрат за спожиту електроенергію, пов'язаних з перекиданням води».

3. Здійснено збір наданої інформації - документів, проектів, тощо, щодо проведення енергоаудиту ЛКСП «Лисичанськводоканал». Визначено коло виконавців цих послуг, вартість та обсяг робіт, можливі строки виконання робіт, з метою аналізу можливості проведення енергоаудиту за допомогою зовнішньої підтримки.

4. Підприємством було надано перелік існуючих проектів реконструкції та модернізації обладнання (насосного та енергозберігаючого) та мереж з визначенням та проектів, що потребують перерахунок кошторисної частини та проходження спеціфічних експертиз.

5. За підсумками круглого столу зазначена можливість залучення кредитних коштів. Проте отримання будь-якої грантової допомоги потребує професійної розробки проектів та є контрольованим процесом, для чого необхідно залучати сторонніх профільних експертів. Тому, подальша взаємодія в цьому напрямку потребує направлення офіційних листів на керівництво національних профільних структур та до різноманітних міжнародних проектів та програм, зокрема й до Програми ООН із відновлення та розбудови миру зі специфічних питаньта за зверненням про допомогу у конкретно визначених напрямках саме керівництвом ЛКСП «Лисичанськводоканал» в партенрстві з керівниками місцевої влади. Визначено перщочергова необхідність щодо проведення енергоаудиту для ЛКСП «Лисичанськводоканал».


Ситуація залишається в режимі моніторингу ГІСМАОВК та в разі виникнення напруження чи конфлікту, посередники будуть долучені до вирішення ситуації. 

Стежать:
1
1
1
1
1
00:52
1193
RSS
Павло Федик
23:19

Сумна картина

22:00

https://lugradar.net/2020/09/230286

Руководитель военно-гражданской администрации г… Лисичанска Александр Заика провел первую пресс-конференцию. Не случайно местом проведения мероприятия был выбран ЛКСП «Лисичанскводоканал» – самое проблемное коммунальное предприятие города.

Вместе с новым директором водоканала Юрием Явтушенко руководитель ВГА очертил современное состояние и перспективы развития предприятия и города в целом, сообщает пресс-служба ВГА.

Основной задачей по модернизации водоканала Александр Сергеевич назвал обеспечение бесперебойного водоснабжения населения и промышленных предприятий Лисичанска, Новодружеска и Приволья.

З'явилась новина про те, що поблизу Лисичанська сталася аварія на водогоні. Мешканці міста перетворили це місце на локацію для фото. В коментарях до світлин зустрічаються обурення відносно того, що за декілька діб пориву комунальники не проводять ремонтні роботи та не зупиняють втрати питної води. Натомість через декілька діб після пориву місце було огорожено червоною стрічкою з написаом «оборежно». 

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3ehOSsVQB...

Ганна
00:23

Пряма трансляція Публічного звіту голови облдержадміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая за 2020 рік відбувалася на сторінці ОДА в Фейбуці. Її можна продивитится за посиланням: https://www.facebook.com/odalug/videos/240463137744751

Там він коментує багато проблемних питань, у тому числі й по водозабезпеченню Лисичанська та щодо «Бельгійської спадщини». З його слів, ситуація під контролем та поступово робляться кроки щодо її вирішення.

7 березня було повідомлено про відключення подопостачання в наслідок аварії на насосній станції. Обурення викликало відключення води перед святом та занепокоїння відносно попередження про знеструмлення ЛКСП «ЛИСИЧАНСЬКВОДОКАНАЛ» по причині заборгованості перед ТОВ «ЕНЕРА СХІД». 

https://www.facebook.com/groups/2921642424514335/p...

Систематичні пориви комунікацій та відключення водопостачання обурюють місцевих жителив. Ще критичніше рівень соціальної напруги стає з приводу того, що місцева влада планує підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Підвищення сприймаються як спроба перекрити неконтрольовану втрату води

https://www.youtube.com/watch?v=160DQ-LVWj8

Мешканці Лисичанську обурені відсутністю вирішення проблеми з роботою водоканалу. Починаючи з початку 2021 року ЛЕО попереджує про відключення водоканалу від електропостачання. У квітні було відключення на 1 день. Таке попередження поступає майже кожного місяця. Останнє повідомлення було щодо відключення енергії з 13 травня. Ще більше ситуацію загострила новина про скорочення штату працівників водоканалу — робочого персоналу, в той час як на керуючі посади, навпаки, приймають. Також обурює людей оклад керівників Лисичанськводоканалу. 

https://www.facebook.com/groups/novostislrk/permal...

Завантаження...