Загроза екологічної катастрофи у зв'язку з видобуванням сланцевого газу у м. Святогірськ

Населений пункт: Святогірськ

Адреса: Святогірськ, вулиця Сібільова

Додано: 2021-03-22 13:10:00

Статус: Проведено заходи ГІСМАОВК

В січні 2020 року "Нафтогаз" заявив, що ввів в эксплуатацію Святогірске місценародження газу, яке знаходится на Юзовському майданчику. Ділянка площею в 7,9 тисяч квадратних кілометрів розташований в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. В 2013 році компанія Shell і ТОВ "Надра Юзівська" підписали угоду про розподіл продукції, яка передбачала розвідку і видобуток вуглеводнів, та вже в 2014 році цей проект довелось закрити через бойові дії на Донбасі. 

Нафотгаз заявив, що вже готовий інвестувати в розвідку і розробку чотирьох нафтогазових ділянок 3,6 млрд гривень. І першим пілотним проектом стало Святогорське родовище. Тобто його розробка - це ключ до освоєння всього Юзівського майданчика. 

На даний час біля села Студенок, що знаходиться в Харківській області Ізюмського району почалась активна вирубка лісу невеликими площами для подальших встановлень Сланцевих вишок, та робочі вишки знаходяться біля села Яремівка, жителі якого скаржаться на зникнення води в свердловинах після їх запуску. 

Також велика бурова знаходиться біля села Сінічіно, яка веде активну роботу по видобутку сланцевого газу. За словами місцевої жительки вода з хімікатами, яка використовується ля розриву пластів вивозиться в лісопосадку цистернами та отруює грунт та оточуючу середу. 

Мешканка-еколог Святогорська Наталія Гудченко, дала інтервью, в якому пояснила, що через хімікати, якими добувається газ загине грунт та все живе, а через розриви пластів вони зміщуються та рівень води в Сіверському Донці буде падати, а річка забезпечує практично всю Донецьку обсласть питною водою від Слов'янська до Маріуполя.

Конфлікт або проблема?:
Область:
Заходи з врегулювання:

Влітку посередниками ГІСМАОВК проведена експертна зустріч з представниками Святогірської міської ради стосовно проблемних питань та існуючих конфліктних ситуацій Святогірської громади, які мепінговані на платформі ГІСМАОВК. Одним з питань було розглянуто ситуацію загрози екологічної катастрофи у зв'язку з видобуванням сланцевого газу у м. Святогірськ.

Уповноваженими представниками Святогірської міської ради зазначено, що рішенням Святогірської міської ради від 21.07.2021 № 257-ХІІ-8 затверджене Положення про робочу групу щодо оцінки планової діяльності ТОВ «Надра Юзівська» на території Святогірської ТГ» постійної комісії Святогірської міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва, екології та охорони навколишнього природного середовища, агропромислового розвитку, житлово-комунального господарства, благоустрою, транспорту та зв’язку, управління комунальною власністю, та рішення Святогірської міської ради від 21.07.2021 №258-XII-8 Про створення тимчасової контрольної комісії щодо оцінки планової діяльності ТОВ «Надра Юзівська» на території Святогірської територіальної громади. Зазначені рішення оприлюднені на офіційному сайті Святогірської міської ради, посилання http://svyatogirsk.com.ua/2021_2_rr.html.

Наразі, посередники ГІСМАОВК продовжують стежити за ситуацією.

Стежать:
1
1
13:10
696
RSS

Цікава стаття, де структуровано викладені події щодо супротиву громади проти видобутку газу

https://stopcor.org/prezentacziya-z-pidstupom-na-d...

Конфлікт набуває обертів. Наразі активісти чекають відповідь на офіційний запит до Святогірської міської ради щодо надання всих документів з підготовки до видобутку газу. На 19 квітня призначена сессія де планується розглінути питання «укладання договору з ТОВ „Надра Юзівське“ на розробку газового родовища на території Святогірської ОТГ». По населеним пунктам громади їздять люди, які представляються представниками «Нафтогаз Україна» та проводять презентацію розробки газу. Але мешканці занепокоєні та обурені, бо розуміють, що можливо ці зустрічі в майбутньому признають громадськими слуханнями.   

Також слід наголосити, що за законом перед наданням дозволу на роботи потрібно провести комплексну оцінку впливу на довкілля розробки газового родовища. 

Очільниця Всеукраїнської екологічної Ліги Тетяна Тимочко також занепокоєна подіями, які відбуваються в Святогірській громаді та висказала підозру в тому, що видобуток газу нанесе значної шкоди «унікальній екосистемі Донеччини».

Марія Нерубащенко
16:29

Планується видобуток сланцевого газу також під Слов'янськом. 

https://zi.ua/news/vopros-dobychi-gaza-pod-slavyan...

karachun.com.ua/pod-slavyanskom-planiruyut-nachat-dobichu-gaza-21458

Завантаження...