Аналітика конфліктів в першому географічному кластері
Що відбувалося з конфліктами в цих громадах, невеличкий аналітичній зріз за період квітень-липень поточного року.
За цей період аналітиками ГІСМАОВК проведено моніторинг місцевих ЗМІ та соціальних мереж, оцінка думки представників місцевих громад під час особистого спілкування та за результатами такого моніторингу виявлено 37 повідомлень проблемного та конфліктного характеру.
Сфери, в яких виявлено конфлікти/проблеми.
Біільшість повідомлень по громадах стосувалась проблем відносин з місцевою владою. Найчастіше були представлені наступні сфери: щодо природокористування та екології; паливно-енергетичного комплексу; безпеки життєдіяльності людини та щодо діяльності правоохоронних органів; архітектури та містобудування; транспорту та зв’язку; освіти; житлово-комунального господарства та соціальних питань; управління об’єктами комунальної власності; створення та сприяння посиленню спроможності територіальних громад; культури.
Відповідно конфлікт-аналізу, 10 повідомлень мепінговані на мапу ГІСМАОВК.
- Порушення нічного спокою у м. Краматорськ
- Конфлікт між обласною владою і громадськістю щодо збереження Бельгійської спадщини Лисичанська
- Невдоволення жителів громади можливим будівництвом флагштоку у місцевому парку на місці старого фонтану
- Проблема забруднення території навколо озер у м. Сєвєродонецьку
- Загроза екологічної катастрофи Азовського моря
- Напруга, щодо закриття бюджетоутворюючої інфраструктури міста — Слов'янськ курорт
- Напруга, щодо закриття бюджетоутворюючої інфраструктури міста — Слов'янськ курорт
- Екологічне протистояння мешканців Нікольської громади проти видобутку цирконію
- Предконфлікт логістичної інфраструктури м. Маріуполя
- Маріуполь, акції протесту, щодо рішення суду про відсторонення голови патрульної поліції.
Також проведено оцінку схильності до конфліктів у чотирьох громадах Слов’янська ОТГ (м. Слов’янськ), Покровське ОТГ (м. Покровськ), м. Краматорськ, Добропільське ОТГ. Заповнено та подано до Surveymonkey відповідні форми. Для цього опрацьовані експертні інтерв’ю з представниками громади, які мають досить високий рівень поінформованості відносно сфер життя населеного пункту.
Наразі, в процесі моніторингу в зазначеному кластері знаходиться близько 50 повідомлень, що в перспективі можуть стати потенційними конфліктами. На сьогоднішній день в роботі знаходиться 20 конфліктів та проблем, за якими проводиться постійне спостереження аналітиків системи «ГІСМАОВК».
З метою підвищення довіри до геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфлікту аналітики беруть участь у фокус-групових дослідженнях та особистих зустрічах з постачальниками інформаційних повідомлень в ГІСМАОВК в громадах.
Аналітики ГІСМАОВК постійно приймають участь в експертних щотижневих нарадах з метою аналізу процесів відносно змін та динаміки розвитку конфліктів.
Незважаючи на ситуацію в країні, пов’язаною з пандемією COVID-19 та кліматичними негараздами, нестандартних ситуацій чи будь-яких перепон для виконання аналітичної роботи в рамках ГІСМАОВК немає.
Команда аналітиків ГІСМАОВК.